MENU
klinika
ndër themeluesit dhe mbështetësit e sektorit të logjistikës për UÇK-në

Bëhen 23 vjet nga vrasja e gjeneral Ilir Konushevcit

Letra e 250 intelektualëve

Ballkani, pika e verbër e Europës

Në një letër alarmante drejtuar Bashkimit Evropian, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s, 250...

Ministri i jashtëm qartëson gjithçka

Kroacia i përgjigjet histerisë serbe për Kosovën

Histeria anti-kroate që del nga Serbia është e panevojshme dhe gjeneratori i saj është të...

“Dy prioritetet më urgjente”

Çfarë përfshin programi i qeverisë Kurti për vitet 2021-2025?

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka shpalosur dje planin qeverisës për vitet 2021-2025....

Politika e jashtme në fokus

Ministrat e BE-së diskutojnë më 10 maj për Ballkanin Perëndimor

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në...

Albin Kurti për Gjykatën Speciale

“Nuk mund të kërkoj unë garanci nga Kroacia”

Kryeministri i Kosovës tha se do të ishte gabim për shtetin e Kosovës që të...

"Deri në fund të mandatit..."

Kurti: Do të padisim Serbinë për gjenocid në Gjykatën Ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e tij do të përgatisë padi kundër...

BazA ushtarake në Kosovë

Vuçiç: E kemi kuptuar mesazhin e Kroacisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha se e ka kuptuar mesazhin nga Kroacia lidhur me...

Kurti takohet me kryebashkiakun e Athinës

Greqia mbështet liberalizimin e vizave për kosovarët

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia,...

Hesht për shifrën e vërtetë...

Fushata e vaksinimit dhe fshehja e të vdekurve në Serbi

Mediat gjermane publikojnë të dhëna interesante për vaksinimin, por edhe shokuese për heshtjen e numrit...

Kosovë

Përplasja në Kuvend paralajmëron një legjislaturë të tensionuar

Me sharje, fyerje e shtyrje mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës, ka kaluar seanca e...