MENU
klinika
Çfarë synohet dhe kush qëndron pas tij?

Zbulohet “plani B” i Serbisë për vendet e Ballkanit

U drejtohet kosovarëve nga Biblioteka Kombëtare

Pas Shkupit, Palmer viziton Prishtinën

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor,do të qëndrojë në Prishtinë këtë të...

Çfarë u diskutua?

Qeveria e re e Kosovës/ Përfundon takimi LDK-VV

Ka përfunduar takimi i katërt i grupeve të punës të LDK dhe Vetëvendosjes, për krijimin...

Ngrihen akuza mbi 6 persona

Përdhunimi i të miturës, vijon procesi gjyqësor

Prokurorët kosovarë kanë ngritur akuzat për gjashtë persona për rastin e përdhunimit të adoleshentes që...

"Votat mund të numërohen nga fillimi"

Kosovë/ Kryetarja e KQZ jep lajmërimin me rëndësi

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në Kosovë, Valdete Daka, ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve...

Brnabić e shqetësuar për negociatat

Serbia “flirton” me Rusinë dhe Kinën

Me rastin e forumit dy-ditor ndërkombëtar për bashkëpunim midis Evropës dhe Lidhjes Arabe që po...

Vendimi

Rasti i Astrit Deharit i kalon Prokurorisë Speciale

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, mori vendim që rasti i Astrit Deharit të kalojë nga...

Kosovë

Ambasada britanike nis projektin për forcimin e drejtësisë

Ambasada britanike, përmes partnerëve të saj implementues “Axiom International” dhe “Agjencia Limited” dhe në bashkëpunim...

Deklarata e presidentit maqedonas

Nuk ka ‘vdekur’ ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi se ideja për shkëmbimin e territoreve mes...

Emri/ Nuk dihen shkaqet

Policia serbe qëllon një shqiptar

Sipas këshilltarit Komunal të Medvegjës, Florim Sahiti, Policia serbe, ka plagosur rëndë Milazim Muratin nga...

Deri kur?

‘Shuhen’ shpresat/ Franca: S’ka liberalizim të vizave për Kosovën

Gjasat që liberalizimi i vizave të jetë dhuratë për Kosovën në prag të Krishtlindjeve janë...

Emri/ E rëndë

Humb jetën oficeri i Forcave Speciale pasi kreu testimet fizike

Një nënoficer i Forcave Speciale të Kosovës, i cili punonte në batalionin e reagimit të...