MENU
klinika
“BE të mbajë premtimin për integrimin e Shqipërisë dhe liberalizimin e vizave...”

McAllister flet edhe për dialogun Prishtinë-Beograd: Albin Kurtit…

Debati i nxehtë për ndryshimet e kufijve

Mesazhi i fortë i Presidentit të Sllovenisë: E dimë që nuk zhvillohen pa flijime…

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor ka dhënë disa mesazhe të forta sot nga...

Tensione e përplasje

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca

Debate të ashpra janë duke ndodhur gjatë seancës së sotme plenare në Kosovë. Siç raportohet,...

Flet për akuzat për gjenocid

Vuçiq: Ata s’janë të interesuar për dialog nëse…

Koha nuk është aleati i Serbisë për zgjidhjen e problemeve me Kosovën, tha mbrëmë presidenti...

COVID-19

Serbia jep shpërblim për ata që vaksinohen

Si vendi i parë në botë Serbia do të aplikojë një shpërblim për ata që...

"Biseduam edhe për liberalizimin e vizave..."

Kroacia i ofron Kosovës 10 mijë doza vaksina

Kroacia mbështet dialogun Kosovë-Serbi nën administrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me një zgjidhje...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Kurti dhe Osmani homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit...

Çfarë thotë Haliti?

Pse Hashim Thaçi nuk e paditi Serbinë për gjenocid?

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti deklaroi se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

7,347 raste aktive me Covid-19

Kosova përballë pandemisë, deri më tani 2.195 viktima

Aktualisht në Kosovë regjistrohen 7,347 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Teksa procesi i vaksinimit...

Përfundon vizitën në Kosovë

Kadri Veseli rikthehet në paraburgim në Hagë

Ish-kreu i PDK, Kadri Veseli ka përfunduar vizitën 3-ditore në Kosovë për t’i qëndruar afër...

Diplomatët evropianë: Nëse nuk jemi seriozë me...

“Nëse nuk integrohet Ballkani, “non-papers” dalin në tryezë!”

Diplomatët evropianë, Miroslav Lajçak dhe Carl Bildt, thanë se vonesat e BE-së për anëtarësimin e...

Diplomatët veteranë fajësojnë BE-në për shkak të…

Sugjerimet “shumë të rrezikshme” për ndryshimin…

Miroslav Lajcak, Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, dhe Carl Bildt, ish i Dërguari...