MENU
klinika
Kosovë

Ambasada britanike nis projektin për forcimin e drejtësisë

Deklarata e presidentit maqedonas

Nuk ka ‘vdekur’ ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi se ideja për shkëmbimin e territoreve mes...

Emri/ Nuk dihen shkaqet

Policia serbe qëllon një shqiptar

Sipas këshilltarit Komunal të Medvegjës, Florim Sahiti, Policia serbe, ka plagosur rëndë Milazim Muratin nga...

Deri kur?

‘Shuhen’ shpresat/ Franca: S’ka liberalizim të vizave për Kosovën

Gjasat që liberalizimi i vizave të jetë dhuratë për Kosovën në prag të Krishtlindjeve janë...

Emri/ E rëndë

Humb jetën oficeri i Forcave Speciale pasi kreu testimet fizike

Një nënoficer i Forcave Speciale të Kosovës, i cili punonte në batalionin e reagimit të...

Ja çështjet e diskutuara

Ambasadori amerikan në Kosovë takon Albin Kurtin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar të hënën me ambasadorin e Shteteve të...

Deklarata e të dërguarit të BE-së e OKB-së

Nga veto e Macron rrezikohet edhe Serbia me Malin e Zi

Agjencia e lajmeve Tanjug, shkruan se ish-kryeministri suedez Carl Bildt, disa herë i dërguar special...

“Gjakova 98’99”

Krime lufte/ 102 kallëzime penale ndaj serbëve të dyshuar

Shoqata për Krimet e Luftës “Gjakova 98’99” dorëzon sot kontingjentin e trembëdhjetë të padive me...

Vijojnë takimet

VV-LDK, a do të ketë koalicion qeverisës?

Dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të vazhdojnë...

Për çfarë është zotuar Beogradi?

Serbi-Rusi po thurin diçka, NATO respekton vendimin

NATO thotë se “respekton” vendimin e Serbisë që të mbajë stërvitje ajroreushtarake me Rusinë, ku...

Për çfarë është zotuar Beogradi?

Rusi-Serbi, stërvitje të përbashkëta ushtarake

Rusia ka dërguar sistemin e saj S-400 dhe atë Pantsir-S në serbi, në kuadër të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Bashkimi kombëtar, s’na duhet tani, vetëm …

1. Indiciet e tanishme(pa marr parasysh; qëllimin, dëshirën dhe aspiratën) për bashkimin midis Kosovës dhe...