MENU
klinika
Rrëfehet Flora Brovina

Kur e mësova në burgun serb se zgjedhjet s’i fitoi krahu i luftës…

Mediat jehonë situatës

“Serbia dhe Kosova nuk janë ende gati për dialog”

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë vazhdon ta ketë vëmendjen e madhe të faktorit ndërkombëtar. Express...

Sulmon ambasadorin britanik në Kosovë

Daçiç: Pavarësia e Kosovës është një letër e ngordhur

Pavarësia e të ashtuquajturës Kosovë është një letër e ngordhur, tha Ministri i Jashtëm Ivica...

Vuçiç falenderon Rusinë

“Sikur të kishim S-400, askush s’do të fluturonte mbi Serbi!”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, falënderoi Rusinë për dërgimim e raketave të sofistikuara në stërvitje...

Samiti i Paqes/ "BE e padrejtë me Shqipërinë"

Thaçi: Të nisë urgjent dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të nisin sa...

“Kishim kohë pa u parë”

Kurti flet pas takimit: Rama nuk është për shkëmbim territorial

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka zbardhur për mediat...

Nga VOA

“Koalicioni me Vetëvendosjen, partneritet mes të barabartëve”

Kandidatja për postin e kryeministrit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, tha në një...

Ministri të veçanta Kosovë-Shqipëri?

“Albin Kurti gati të pranojë propozimet e kryeministrit Rama”

Ditë më parë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se në takimin me kryetarin...

Çfarë lajmëron Borisov?

Armatoset Serbia/ 600 mln dollarë pajisje nga Rusia

Serbia porosit blerjen e pajisje ushtarake me vlerë 600 milion dollarë nga Rusia Zëvendëskryeministri rus...

"Shqetësimi im është legjitim"

Rama paralajmëroi padi, reagon Haradinaj

Teksa u tregua i rezervuar për t’i dhënë një përgjigje kryeministrit Rama, duke thënë se...

Deklarata e sekretarit të OSBE-së

“Zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi, jetike për rajonin”

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, deklaroi se zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi është jetike...

Deklarata e Listës serbe

“Nuk është prioriteti ynë të jemi pjesë e qeverisë së re të Kosovës”

Nënkryetari i Listës Serbe është shprehur se nuk është prioritet që kjo listë të përfshihet...