MENU
klinika
4 mld dollarë armë

‘Çmenden’ serbët: Kosova blen armë në SHBA

Ushtria e Kosovës

Kurti: Reagimi i NATO-së nuk ishte befasi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me 14 dhjetor Kuvendi i Kosovës...

Taksa e sigurisë

AAC u merr qytetarëve të Kosovës rreth 15 mln euro

Në emër të tarifës së sigurisë prej 2 eurosh nga viti 2009 e deri më...

Fushata serbe kundër Kosovës

Daçiç: Madagaskari ka tërhequr njohjen e Kosovës

Sipas Ministrisë së Jashtme serbe, Republika e Madagaskarit e ka njoftuar se ka tërhequr njohjen...

Mosliberalizimi i vizave

Haradinaj: Komisioneri Hahn më kërkoi falje

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Nuk ka rrezikim të marrëdhënieve Kosovë-NATO’

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë para deputetëve të Kuvendit se formimi i...

Zona ekonomike

Pacolli: Mediat serbe devijuan deklaratën time

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas raportimeve të mediave...

Vendim sovran i Kosovës

Haradinaj bisedë telefonike me sekretarin e NATO-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të...

Ushtria më 14 dhjetor

Haradinaj: Nuk rrezikohen marrëdhëniet me NATO-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë para deputetëve të Kuvendit se formimi i Ushtrisë...

Diplomacia serbe

‘Numri i njohjeve të Kosovës do të bie nën 100’

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se numri i vendeve...

Arritja e marrëveshjes

‘Koha për marrëveshje finale Kosovë-Serbi’

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, tha se komisionari për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë’

Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të...