MENU
klinika
Nga Xhuliana Toci

Si po rrezikon marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri, Albin Kurti me…

për të dënuar “bashkimin” Kosovë-Shqipëri

KE nën presionin e eurodeputetëve

Komisioni Europian shprehet i shqetësuar nga deklaratat që nxisin bashkimin mes Kosovës dhe Shqipërisë dhe...

kërcënime të hapura shqiptarëve në Kosovë

Ambasadori rus në Serbi kërcënon shqiptarët e Kosovës

Ambasadori i Federatës Ruse në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko, u bëri kërcënime të hapura shqiptarëve në...

S’ka lirim të parakohshëm

Gjykata Speciale rrëzon kërkesën e krerëve të UÇK-së

Një panel i Gjykatës së Apelit në Gjykatën Speciale ka refuzuar sot kërkesën për mbrojtje...

"Do udhëtoj në Ballkanin Perëndimor për..."

Komisioneri Varhelyi të mërkurën në Kosovë për vaksinat

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi do të udhëtojë për në Ballkanin Perëndimor javën...

Albin Kurti me tone të ashpra nga PE

“Kosova nuk është çështje, është palë në dialog! Serbia…”

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës ka mbajtur një fjalim në Komitetin për Punë të Jashtme...

“Nuk besoj që autorët e këtyre janë..."

Kurti: “Non-papers” mund ta kenë prejardhjen në Beograd

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pretendon se dokumentet “non paper” të publikuara në ditët e...

“Ka për të pasur ende”!

DW: Non-paper, shqetësim dhe panik sipas ritualit

Dokumentet jozyrtare për Ballkanin, që pretendohet se po qarkullojnë, bëhen të rëndësishme dhe reale, vetëm...

"Liria nuk do të ishte e mundur pa ta"

Osmani nderon heroizmin e dëshmorëve të UÇK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari bënë homazhe...

Por si është zgjidhur statusi i Tirolit të Jugut në Itali?

BE do që mosmarrëveshjet Kosovë-Serbi të zgjidhen sipas modelit të Tirolit të Jugut

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon sheh zgjidhje për mosmarrëveshjen Kosovë-Serbi, duke...

"Duhet paraprakisht të dakordohen me Kosovën"

Kurti refuzoi takimin me Vuçiç, Haradinaj e përkrah

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkrahur vendimin eAlbin Kurtit për mos marrë pjesë në...

“S’mund të trajtohemi si fqinjë”

Kurti në PE: BE të shpëtojë dhe të ndërtojë Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në fjalën e tij në Komitetin për Punë të Jashtme...