MENU
klinika
E konfirmon kryeministrja serbe

Franca dhe Gjermania nismë për zgjidhjen e dialogut Kosovë-Serbi

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Vonesat destabilizojnë rajonin

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, deklaroi se vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe...

Takimi

Ministri i Jashtëm malazez vizitë zyrtare në Prishtinë

Mali i Zi përkrah çdo zgjidhje që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve mes...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s

Kosova, mirënjohje të përjetshme

Rrugë të mbushura me flamuj amerikanë, murale të tjera që falënderojnë NATO-n, si dhe dy...

Për çfarë e ka fjalën?

Haradinaj: S’ka më të paprekshëm!

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk...

Merkel vendos afat

Gjermania mesazh të prerë Prishtinës e Beogradit

Në lidhje me marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi, kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë mesazhin e saj...

"1 mln euro humbje në ditë"

Reagon ministri serb për taksën

 Serbia po vazhdon të insistojë tek Bashkimi Evropian që Kosova të heqë taksën ndaj mallrave...

Konferenca e Rambujesë

Thaçi apel të fortë: Të bashkohemi!

Rreth 20 vite më parë u mbajt Konferenca e Rambujesë, në të cilën u vendos...

OKB

Marrëveshja Kosovë-Serbi, shfuqizon Rezolutën 1244

Arritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë, do të kërkonte dhe formalizimin e saj,...

Nga REL

A do hiqen vizat në qershor?

Qershori i këtij viti i theksuar nga Qeveria e Kosovës si një mundësi reale për...

Protestat ne Serbi

Vuçiç akuza të forta ndërkombëtarëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka akuzuar vendet perëndimore dhe ambasadorët e tyre se ata...

Letra e plotë

“Më dridhet dora”/ Ish-luftëtari i UÇK mesazh të fortë politikanëve

“Ky shkrim shkon më shumë për Ramush Haradinajn, Fatmir Limajn, Hashim Thaqin, Isa Mustafën“, kështu...