MENU
klinika
Haradinaj për ‘Der Spiegel’

“Nuk negocioj me një bastard si Vuçiç”

Detajet

Rama i bëri presion? Haradinaj: Ka dëshmitarë!

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se Samiti i Berlinit...

Deklarata e fortë

Thaçi: Me serbët na ndan një lumë me gjak!

Pas Samitit në Berlin, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për gjermanen “Der...

Haradinaj e kishte mohuar

“Arratisen” banorët, zbrazet një fshat i tërë në Kosovë

Vetëm brenda këtij viti shkollor, tre nxënës të së njëjtës klasë në shkollën fillore “Esad Mekuli”...

Deklarata

Kosovë-Serbi/ Thaçi: Marrëveshja e pamundur pa SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Samitin e Berlinit ka thënë se dialogu është i...

Reagimi

Daçiç: Kutia e Pandorës është hapur!

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, iu kundërpërgjigj kreut të Këshillit të...

Krimet serbe të luftës

Viktimë e përdhunimit, shqiptarja përlot kongresin amerikan

Në Kongresin Amerikan do të zhvillohet për herë të parë një dëshmi me pjesëmarrje të...

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë?/ Thaçi: Taksa mbetet!

“Kosova në Samitin e Berlini ka dalë shumë mirë, pozicioni ynë ka qenë shumë i...

Çfarë kërkojnë?

Shqiptarët, protestë para ambasadës serbe në Uashington

Të mbijetuar të dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit...

Haradinaj zbulon "të fshehtat"

Haradinaj: Më shumë më bënë presion Rama e Thaçi se Vuçiç

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se si presidenti Hashim Thaçi dhe...

Nga Zëri i Amerikës

SHBA/ Dëshmi në Kongres për viktimat e luftës në Kosovë

Në Uashington, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan po...

Menaxhimi i kufirit

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, ja çfarë parashikon

Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi...