MENU
klinika
Deklarata

Mospezullimi i taksës, Daçiç: Kush e mbështet Prishtinën?

Përvoja e keqe me Shqipërinë...

Pse Franca nuk liberalizon vizat me Kosovën?

Samiti i Berlinit përfundoi pa gjetur një zgjidhje për konfliktin Serbi-Kosovë. Dë shkruan se Merkel...

Postimi

Hashim Thaçi zbulon kur dhe ku do të mbahet Samiti i radhës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të Samitit të Berlinit ka folur për takimin...

Bashkëpunimi dhe pajtimi rajonal

Samiti i Berlinit/ Thaçi zbulon bisedimet

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ndarë të tjera detaje nga Samiti i Berlinit i...

Intervista

Vuçiç për Kosovën “djep i rrjeteve të tregtarëve të drogës”

Gazeta gjermane «Frankfurter Allgemeine Zeitung» (FAZ) botuar të dielën në orët e mbrëmjes një intervistë...

Deklarata

Samiti i Berlinit/ Thaçi i prerë: S’ka dialog pa SHBA!

Disa orë para fillimit të Samitit të Berlinit, thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe...

VIDEO

“Oj Kosovë, oj Kosovë”/ Serbët thirrje nacionaliste në Jeruzalem

Teksa ndodheshin në Jeruzalem me rastin e festës së Pashkës, një grup serbësh ka shpërthyer...

"Nuk e kuptoi Merkelin"

Vuçiç flet një ditë para Samitit në Berlin

Vetëm një ditë para nisjes së Samitit në Berlin, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç foli...

Dialogu me Serbinë dhe taksa

Samiti i Berlinit/ Thaçi dhe Haradinaj bien në kundërshti!

Presidenti dhe kryeministri i Kosovës kanë shfaqur pritshmëri dhe qëndrime të ndryshme mbi samitin e...

VIDEO

Ra në betejë/ Agim Ramadani duke luftuar në Koshare

Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora,...

"Ma morën djalin nga dora"

Masakra e Mejës, “Al Jazeera”: Fati i 1650 njerëzve…

“Al Jazeera” ka shkruar për një ndër tragjeditë më të mëdha të ndodhura në Kosovë....

Postimi

Samiti në Berlin, Thaçi zbardh kërkesat

Vetëm dy ditë para samitit që pritet të mbahet në Berlin, presidenti i Kosovës, Hashim...