Menu
Dialogu Kosovë-Serbi

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Dialogu Kosovë-Serbi

Limaj: Opozita të drejtojë dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

‘Pa SHBA, Gjermani dhe Rusi nuk ka marrëveshje’

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson. Në këtë takim u...

Limaj do drejtojë ekipin negociues

Bisedimet me Serbinë/ Thaçi pro emërimit të ri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar sot vendimin e Qeverisë së Kosovës, që negociatat...

Rezoluta për bashkimin me Kosovën

Thaçi: ‘Lugina e Preshevës’, pjesë e dialogut me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim liderët politik...

Konflikti për kufirin

Thaçi: S’mund ta vizitoj Luginën, jam i dënuar nga Serbia

“Nuk mund të vizitojë Luginën e Preshevës, pasi jam i dënuar në mungesë nga Serbia”....

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Thaçi: Demarkacioni mund të zgjidhë çështjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka rikujtuar edhe njëherë çështjen e veriut të Kosovës në...

Deklarata e plotë

Haradinaj ‘thumbon’ Vuçiç: Territori nuk preket

Teksa presidenti i Serbisë, Alesandër Vuçiç, po zhvillon vizitën e tij në veri të Kosovës,...

Vizita e presidentit serb

Vuçiç: Merkel i pengon idetë e mia për Kosovën

Menjëherë sapo ka mbërritur në Kosovë, fjalët e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ishin: ‘Jam i...

Prapaskenat

Bruksel, dështon dialogu midis Thaçit dhe Vuçiçit

Ditën e sotme, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homlogu i tij serb, Aleksander Vuçiç,...

Reportazh i Euronews

Lugina e Preshevës në Kosovë? Banorët flasin

Lugina e Preshevës , nje tokë serbe në kufi me Kosovën dhe Maqedoninë është vendosur...

Analizë

“Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku/ (Nesër me 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini&Thaçi&Vuçiq, për të...