MENU
klinika
Pas vendosjes së taksës 100%

Serbia mbyll terminalin doganor në Preshevë

Rrëfehet dëshmitari

Krimet e luftës në Kosovë/ Dëshmia: Dëgjoja britmat e njerëzve teksa digjeshin

Dëshmi tronditëse nga krimet e luftës në Kosovë. Kadri Muharremi nga Krusha e Vogël dëshmoi...

Përmbledhja ditore e rajonit

Hahn vjen në Prishtinë për liberalizimin e vizave

Kosovë Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn,...

Vizita në Prishtinë

Çfarë do të bisedojë Hahn me liderët kosovar?

Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn, të...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova e gatshme për paqe të qëndrueshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e fundit të vizitës zyrtare në SHBA, ka...

Dështimi i diplomacisë

Kosova në këto shtete mbetet pa ambasadorë

Diplomacia kosovare, përveç dështimeve për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, po përballet edhe me mungesë të...

Axhenda e Këshillit Evropian

‘Nuk ka liberalizim të vizave’

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për produktet nga Serbia dhe...

Transformimi i FSK-së

Kuvendi këtë muaj voton për formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën e ardhshme do ta caktojë datën e votimit...

Bashkimi i Mitrovicës

Vuçiç: Veprimet e shqiptarëve po çojnë në katastrofë të plotë

Deklarata për bashkimin e Mitrovicës, është miratuar dhe menjëherë pas këtij informacioni ka reaguar presidenti...

Punimet e ministerialit

Përplasen ministrat e Ballkanit, kundër Bosnjes e Serbisë

Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor ka nisur punimet të cilat nuk kanë...

Debati në takim

Pacolli replikon me ministrin e jashtëm boshnjak për taksën

Ministri i Jashtëm i Bosnjës dhe Hercegovinës e ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë...

Formimi i ushtrisë

Veseli takon komandantin e ri të KFOR-it

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim komandantin...