MENU
klinika
Ideja e korrigjimit të kufijve

Qosja sqaron pse është për korrigjimin e kufijve

Përmbledhja ditore e rajonit

Kërkohet që 28 Nëntori të jetë festë zyrtare

Kosovë 28 Nëntori nuk bën pjesë në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës, ani pse...

Reagimi serb në Kosovë

Gjuriç: Serbët reaguan qetë, Prishtina po provokon

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbinë, Marko Gjuriç, ka mbajtur konferencë të...

Ndryshimi i kufijve

Mesiç del kundër Thaçit dhe Vuçiç: Nuk ja doli as Millosheviçi

I konsideruar si miku i shqiptarëve, ish-presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiç ka folur për regjimin...

Dita e Flamurit

28 Nëntori në Kosovë të jetë festë zyrtare

28 Nëntori nuk bën pjesë në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës, ani pse kjo...

Deklarata

Fleckenstein: Kosova të heqë taksën, ndërsa Serbia…

“Kosova duhet të heqë taksën, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në...

Dorëheqjet e kryetarëve

Kosovë/ Çfarë po ndodh me gjashtë kryetarët serbë?

Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Mora mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Uashington ka...

Takimi me Presidentin Thaçi

‘SHBA ndihmë Kosovës drejt qëllimit historik’

Këshilltari kryesor për Sigurinë Kombëtare i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vazhdon mbështetja amerikane për Kosovën

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare...

Pas takimit Kosovë-Shqipëri

Daçiç ka dy fjalë për Edi Ramën

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama, se “vrau konceptin e...

Largimi i kryetarëve

Veseli fton për qetësi në veri të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e...