MENU
klinika
Vizita në Prishtinë

Haradinaj i kërkon Hahnit liberalizimin e vizave

Takimi i NATO-së

A e mbështet NATO dialogun Kosovë-Serbi?

Ministrat e Punëve të Brendshme të vendeve anëtare të NATO-së do të takohen të martën...

Deklarata në Serbi

‘Kosova po pengon zbatimin e CEFTA-së’

Pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, komisionari për Zgjerim, Johannes Hahn, ka shkruar...

Pritja e kosovarëve

Kosova rrezikon të mos ketë liberalizim të vizave as vitin tjetër

Kosova as këtë vit nuk do ta përfundoj procesin e liberalizimit të vizave. Të paktën...

Vizita pas taksës 100%

Hahnit i kërkohet vizë për të hyrë në Kosovë

Të hënën kur për vizitë në Kosovë do të jetë Komisionari për Zgjerim i Bashkimit...

Ardhja në Prishtinë

Johannes Hahn vjen në Kosovë për taksën 100%

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, do të qëndrojë sot për vizitë në...

Përmbledhja ditore e rajonit

A ka kërkuar Gruevski azil në Tiranë?

Maqedoni Ministria e Jashtme e Hungarisë konfirmon se ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, para se...

Vizita në Prishtinë

Taksa ndaj Serbisë, sjell Hahnin në Kosovë

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, të hënën do të qëndrojë për një...

Opozita në Kosovë

Kosovë/ LDK: Institucionet e kanë humbur kredibilitetin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, ka deklaruar se institucionet e Kosovës...

Dossier

Marrëveshjet Shqipëri-Kosovë, sjellin integrim ekonomik

Në qytetin e Pejës, duart e dy kryeministrave shqiptarë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, u...

Përkujtimi i Rugovës

Pacolli: Kjo është përjetësia e Rugovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, me rastin e 74...

Pas vendosjes së taksës 100%

Serbia mbyll terminalin doganor në Preshevë

Nën arsyetimin se ka rënë importi dhe eksporti, Qeveria e Serbisë ka mbyllur terminalin doganor...