MENU
klinika
Mbrojtja e vlerave të luftës

Projektligji për UÇK-në nuk hidhet në votim

Kufijtë

Thaçi dhe Vuçiç takohen në 11 nëntor në Paris

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë Aleksandër Vucic pritet që të takohen...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova duhet të presë për liberalizim të vizave

Kosova Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se nëse nuk sigurohet shumica e...

Deklarata e Aleksandar Vuçiç

‘Kosova, pengesa më e madhe për Serbinë në rrugën drejt BE-së’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se ruajtja e paqes, stabilitetit dhe sigurisë për serbët...

Takimi i 8 nëntorit

A do të ketë diskutim në OKB për Kosovën?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe, Franca dhe Suedia, janë duke u munduar...

Liberalizimi i vizave

Votimi i vizave për Kosovën mund të shtyhet

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se nëse nuk sigurohet shumica e votave...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ushtria e Kosovës rrit numrin e pjesëtarëve

Kosovë Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 18 tetor kanë votuar me shumicë votash që...

Zbulohet vendi dhe koha

Shqipëria dhe Kosova në një mbledhje të përbashkët

Më 26 nëntor në qytetin e Pejës do të mblidhet Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë....

Marrëdhënia Kosovë-Mali i Zi

Mali i Zi mbështet Kosovën në rrugën e saj euroatlantike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur të marten në takim ministrin e Mbrojtjes të...

Deklarata

‘Pranimi i Kosovës në Interpol, vendim politik’

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç, ka deklaruar se çdo histori rreth...

Transformimi i FSK-së

Ushtria e Kosovës do ketë 8 mijë ushtarë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 18 tetor kanë votuar me shumicë votash që Forca...

Përmbledhja ditore e rajonit

Një kryetar i komunës në Kosovë kërcënohet me vdekje

Kosova Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka...