MENU
klinika
Takimi në Bratislavë

Vuçiç thirrje për Trumpin: Të vijë në Beograd!

Video/ Fjala që heshti Vuçiçin, Gjuriçin e Sheshelin

Jovanoviç “u mbyll gojën” serbëve: Kosova është shtet!

Ditë më parë, në Parlamentin e Serbisë, është mbajtur një seancë në të cilën është...

Taksa dhe dialogu

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Sllovaki, ja çfarë diskutuan

Gjatë ditës së sotme janë takuar në Sllovaki, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me homologun...

"Ky vendim erdhi pas..."

Mbetje të rrezikshme, BE anulon projektin 12 mln euro në Kosovë

Një projekt me vlerë 12 milionë euro në Kosovë është anuluar nga Zyra e Bashkimiy...

Kosovë-Serbi

Korrigjimi i kufijve/ Ish-diplomati amerikan: Ide jorealiste!

Ish-diplomati amerikan Frank ëisner, në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ tha se ideja e...

Alarmohen banorët

Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës

Banorët e fshatit Svircë në Kosovë janë zgjuar të alarmuar, pasi xhandarmëria serbe është futur...

Deklarata

Britania e Madhe thirrje Kosovës dhe Serbisë: Vazhdoni…

“Britania e mbështet kthimin e Kosovës dhe Serbisë në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian“,...

Deklarata

Haradinaj: Qershori i lirisë, motivim për të punuar më shumë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi dëshmorët dhe ish-bashkëluftëtarët e tij, Shaban e Isuf Mazrekaj...

"Shkatërrimi i..."

“Kosova është Serbi”, amerikania i mbyll gojën Daçiç

Fushatës “Kosovo is Serbia”, fushatë kjo e mbështetur nga ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç...

Detaje

Haradinaj takim “kokë më kokë” me Merkel, çfarë do diskutojnë?

Teksa ndodhet në Berlin në një vizitë njëditore, pritet që kryeministri Haradinaj të takohet edhe...

Pamje të rënda

Si serbët masakruan 5 shqiptarë dhe u ekspozuan trupat

Dhuna e Serbisë ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe masakrat ndaj tyre janë të njohura historikisht....

Detajet

Thaçi takon Vuçiç në Bratislavë? Ja për çfarë do diskutojnë

Këtë të enjte në Bratislavë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb...