MENU
klinika
Kosovë-Serbi

Korrigjimi i kufijve/ Ish-diplomati amerikan: Ide jorealiste!

Alarmohen banorët

Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës

Banorët e fshatit Svircë në Kosovë janë zgjuar të alarmuar, pasi xhandarmëria serbe është futur...

Deklarata

Britania e Madhe thirrje Kosovës dhe Serbisë: Vazhdoni…

“Britania e mbështet kthimin e Kosovës dhe Serbisë në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian“,...

Deklarata

Haradinaj: Qershori i lirisë, motivim për të punuar më shumë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi dëshmorët dhe ish-bashkëluftëtarët e tij, Shaban e Isuf Mazrekaj...

"Shkatërrimi i..."

“Kosova është Serbi”, amerikania i mbyll gojën Daçiç

Fushatës “Kosovo is Serbia”, fushatë kjo e mbështetur nga ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç...

Detaje

Haradinaj takim “kokë më kokë” me Merkel, çfarë do diskutojnë?

Teksa ndodhet në Berlin në një vizitë njëditore, pritet që kryeministri Haradinaj të takohet edhe...

Pamje të rënda

Si serbët masakruan 5 shqiptarë dhe u ekspozuan trupat

Dhuna e Serbisë ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe masakrat ndaj tyre janë të njohura historikisht....

Detajet

Thaçi takon Vuçiç në Bratislavë? Ja për çfarë do diskutojnë

Këtë të enjte në Bratislavë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb...

Akuza të forta

Brnabiç u “përvishet” politikanëve të Kosovës

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç ka hedhur akuza të fota kundër liderëve kosovarë. Teksa konfirmoi që...

Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc

Serbia u jep leje politikanëve kosovarë të vizitojnë 3 komunat?

Në Preshevë, Medvexhë dhe Bujanovc do të bëjnë një vizitë zyrtare një delegacion prej tetë...

Vendimi për taksën

Serbia jep alarmin: Prishtina po destabilizon rajonin

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka pritur sot në Beograd homologun e Sllovakisë...

Racizmi

Vardari feston titullin në hendboll me thirrje antishqiptare

Vardari u shpall kampion i Europës në hendboll dhe rrugët e Shkupit u pushtuan me...