MENU
klinika
Për markat ndërkombëtare

Kosovë/ BE prapë kërkon heqjen e tarifës 100%

Tërheqja e njohjes

Haradinaj i reagon BE-së ndaj letrës së Brnabiçit

Kryeministri i Kosovës, Ramsuh Haradinaj edhe më herët ka përmendur animin e Bashkimit Evropian kah...

Vrasja e policit

Ditë zie në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka shpallur të shtunën ditë zie, për të nderuar...

Detajet

Kosova nuk tërhiqet, taksa ‘ngrin’ dialogun me Serbinë

Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe...

Raportet midis dy vendeve

Ambasadori i SHBA-së: 2019-ta viti i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur lidhur me marrëveshjen Kosovë-Serbi ku e...

Sherri për taksën

Veseli për taksën: Serbia të reflektojë e të ndalë agresivitetin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se taksa e vendosur për produktet...

Nis funksionimin

Dekretohet Ushtria e Kosovës

Hynë për të parën herë në zyrën e presidentit me statusin e ushtarakut. Është dita...

Të dhënat e Bankës Qëndrore

Diaspora kosovare rrit remitancat

Diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar shumat financiare që...

Shkëmbim zjarri

Tentativë për grabitjen e bankës, vritet polici dhe hajduti

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur në Istog të Kosovës, pas një shkëmbimi...

Përmbledhja ditore e rajonit

Liderët kosovar koordinohen për dialogun

Kosovë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha në hapje të takimit me ambasadorët...

Dialogu Kosovë-Serbi

Brnabiç tregon kur do të vazhdojë dialogu me Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, përsëriti sot se Beogradi zyrtar është i gatshëm të vazhdojë...

Njoftimi i ministrit Lleshaj

Hiqen kontrollet e dyfishta Kosovë-Shqipëri

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj përmes një postimi në Twitter, ka njoftuar një...