MENU
klinika
Batalioni 'Atlantiku'

SHBA i ndalon hyrjen vrasësit të vëllezërve Bytyqi

Takimi i liderëve

Thaçi udhëton për në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, me ftesë...

Përmbledhja ditore e rajonit

Trump përkrah dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të...

Letra drejtuar Thaçit

Trump sjell një marrëveshje historike me Vuçiç

Presidenti amerikan Donald Trump me anë të një letre u ka bërë thirrje dhe u...

Dialogu Kosovë-Serbi

Haradinaj shpjegon arsyet pse u tensionua me Mogherinin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka bërë përgjegjëse shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini...

(Dokument)

BE: Thaçi udhëheq me dialogun

Bashkimi Evropian përmes një letre dërguar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ia bën të qartë...

Reagon Thaçi

‘Dihet kush është viktima e kush agresori’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB, duke iu...

Përmbledhja ditore e rajonit

Tensionohet takimi ndërmjet Kosovës dhe BE-së

Kosovë Zyrtarët e Bashkimit Evropian dhe Kosovës kanë mbajtur sot mbledhjen e tretë të Këshillit...

Taksa ndaj Serbisë

Tensione mes Haradinajt dhe Mogherinit

Nuk ka pasur konferencë të përbashkët mes delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush...

Pas taksës 100%

Përfundon takimi Kosovë-BE me tensione

Zyrtarët e Bashkimit Evropian dhe Kosovës kanë mbajtur sot mbledhjen e tretë të Këshillit për...

Pas taksës 100%

‘Mallrat serbe do të zhduken nga Kosova’

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiç, ka thënë se shitja e mallrave serbe në Kosovë praktikisht...

Kërkesë nga Beogradi

OKB debaton për Ushtrinë e Kosovës

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të diskutojë për formimin e...