MENU
klinika
Deklarata

“Të hiqet Morina”/ Daçiç ashpërson tonet: Provokim!

Deklarata

Marrëveshja me Serbinë/ Thaçi: Kemi mbështetjen e SHBA-së!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim me kongresistin amerikan Ed Case....

Deklarata e fortë e ish-gjeneralit

“Ministri shqiptar nuk dha armë për UÇK-në”

“Sigurimi i armëve realisht ishte shumë i vështirë. Shqipëria kishte armë mjaft por kundërvënia e...

Viktimë e dhunës seksuale nga serbët

Shqiptarja merr çmimin e rëndësishëm

Ajo është e mbijetuar e dhunës seksuale ushtruar gjatë luftës në Kosovë. Vasfije Krasniqi është...

'Kriminel lufte'

Amerika ‘dush të ftohtë’ Serbisë: Turp!

Ditën e enjte Serbia ka mbajtur paradë ushtarake në Nish , me të cilën ka...

Mediat serbe

Vuçiç bën deklaratën befasuese: Thaçi varet nga ne!

Media serbe “Tanjug” shkruan se presidenti serb Aleksandar Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Tiranë...

Çfarë kërkon ambasadori i Kosovës?

“Serbia po provokon luftë, rrezik për Ballkanin dhe botën”

Ambasadori i Kosovës, në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj pretendon se Serbia është rrezik për paqen...

Deklarata e fortë e Thaçit

“Kryeministri shqiptar më kërkoi ndarje të Kosovës!”

Teksa ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në “Opinion”, presidenti i Kosovës bëri një deklaratë...

Zyrtare

Hyn në fuqi ligji, nga sot s’ka më Lojëra Fati në Kosovë

Duke nisur nga sot në Kosovë nuk do të ketë më Lojëra Fati. Kjo pasi...

Zbulon arsyen

Pse nuk doli në foto me Metën e Kitaroviç? Vuçiç thyen heshtjen

Në mediat serbe kabërë jehonë lajmi se presidenti Vuçiç mungoi në foton e nisjes së...

Çfarë po ndodh?

Serbia rrezikohet nga Kosova? Deputeti rus: Ju mbështesim!

“Serbia mund të ketë mbështetjen ushtarake të Rusisë në rast se Prishtina vendos për një...

Deklarata

Berlini pa koordinim me SHBA? Thaçi: Jam i tmerruar!

Pas samitit të Brdo-Brijunit, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ishte i tmerruar nga...