MENU
klinika
Dështimi i Kosovës

Vjen deklarata zyrtare e INTERPOL-it

Dështimi i Kosovës në INTERPOL

Ambasada e SHBA-së: Me këtë rezultat, të gjithë humbasim

Ambasada e Shteteve të Amerikës në Prishtinë, ka komentuar mos anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL....

Antarësimi në INTERPOL

Kosovë/ Dështimi në INTERPOL, reagon qeveria

Qeveria e Kosovës pas dështimit për anëtarësim në INTERPOL ka dalë me një deklaratë për...

Dështimi i dytë

Kosova nuk pranohet në INTERPOL

Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e njërit nga mekanizmat më të rëndësishëm të...

Anëtarësimi i Kosovës

Kosova dështon në raundin e parë të pranohet në INTERPOL

154 vende kanë votuar, prej tyre 22 kanë abstenuar, 56 për ndërsa tjerat kundër dhe...

Ballkani Perëndimor në BE

Hahn: Anëtarësimi i Ballkanit, një përparësi e BE-së

Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është njëra ndër prioritetet e Unionit....

Lufta e Kosovës

Dorëzohen mbi 60 dosje për krime lufte në Prokurorinë Speciale

Grupi i shoqërisë civile për mbledhjen e dokumenteve të krimeve të luftës në Kosovë dorëzoi...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të anëtarësohet Kosova në INTERPOL?

Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin se Kosova...

Deklarata e Pacollit

‘Nesër Kosova do të jetë anëtare e INTERPOL-it’

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin se Kosova do...

Shpërbërja e Jugosllavisë

Një libër që e avullon historinë e Jugosllavisë

Nga Holm Sundhaussen Derisa ekzistonte shteti jugosllav, paraqitjet e përgjithshme të historisë së tij ishin...

Pronat në veri të Kosovës

Thaçi e dërgon në Kushtetuese Haradinajn

Zyra Ligjore e Presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të...

Liberalizimi i vizave

Veseli: S’ka arsye për vendimmarrje tjetër ndaj vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha...