MENU
klinika
Bashkëpunëtori i ngushtë nxjerr ‘sekretet’

“Dy herë e kam parë Rugovën duke qarë”

“Do bashkëpunojë me kryeministrin”

Thaçi: Kosova shumë shpejt do ta ketë qeverinë e re

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se shumë shpejt Kosova do të ketë qeverinë e re. Në...

Risjell fjalët e Noel Malcolm

Kurti: Rugova ishte shqiptar i urtë që e donte popullin e vet

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar 14 vjetorin e vdekjes së ish-presidentit të...

Marrëveshja

Trump: Fluturimet Kosovë-Serbi, një tjetër fitore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump e quajti fitore marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë...

“Sa ishte gjallë na mësoi se me miqtë…”

Osmani kujton Rugovën: Të mësojmë prej urtësisë së tij

Kur sot shënon 14 vite nga ndarja nga jeta e ish-presidentit të Kosvoës, Ibrahim Rugova,...

Intervista me drejtorin e Aviacionit Civil të Kosovës

Rihapja e linjës Prishtinë-Beograd, hap historik

Në një intervistë ekskluzive për DW, drejtori i përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil të...

Homazhet

14 vite nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Sot bëhen 14 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në përvjetorin e...

Me ndërmjetësim të amerikanëve

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi

Diplomatët amerikanë organizuan sot nënshkrimin e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Gjuha e Kurtit dhe e Mustafes, “gjuhë” e sikleteve

“Dhe, LDK-ja nuk mund të negociojë me logjikën e aktit të kryer të LVV-së. Ne...

Ftesë Mustafës

Kurti: Qasja e LDK-së ‘merre ose lëre’ do të thotë ‘lëre’

Albin Kurti ka sqaruar nëpërmjet një video se Lëvizja ‘Vetëvendosje’ ka dorëzuar letrën për vendimin...

Proteston në sheshe

Beogradi nuk merr dot frymë

Beogradi nuk merr dot frymë dhe ka dalë në sheshe. Faji i ajrit të ndotura...

Vendimi i dorëzohet Thaçit

VV propozon Kurtin mandatar për Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të...