MENU
klinika
Mandati fillestar prej 12 muajsh

Dialogu Prishtinë-Beograd, Lajçak zyrtarisht i dërguari i BE-së

Konjufca kthen në shtëpi 35 diplomatë

Fshesë në diplomacinë e Kosovës

Glauk Konjufca duket se ka vendosur të bëjë rotacion në diplomacinë kosovare. Pasi tërhoqi 7...

6 pika kontrolli për të ndaluar hyrje-daljet

Kosovë/ Një fshat i tërë në karantinë

Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me...

Pa afat!

Mandatari, në dorën e Kurtit

Presidenti Hashim Thaçi ka ndërmarrë veprimin e parë në tentimin për ta krijuar një qeveri...

Thaçi-Kurti, 'betejë' ftesash e përgjigjesh

Kosova, drejt një krize tjetër politike

Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes...

Haradinaj: Nuk jam për zgjedhje

“Mbështes një qeveri të re dhe pse nuk do jem pjesë e saj”

Ish- kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me Hashim Thaçin është shprehur i qartë se nuk...

"Nuk është koha për manovrime politike"

Situata politike/ Ambasada britanike kritikon Kosovën

Ambasada britanike ka reaguar për situatën politike në Kosovë duke u shprehur se nuk është...

U dërgua për mjekim në Serbi

Covid-19/ Ndërron jetë 47- vjeçari nga Kosova

Një 73- vjeçar nga veriu i Mitrovicës ka ndërruar jetë në spitalin e Nishit në...

"Unë e kam obligim..."

Thaçi vendos sot për fatin e qeverisë së re në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimet që kishte sot me tre liderët...

Thaçi flet pas takimit me Kurtin

“Do respektoj kushtetutën dhe vullnetin e qytetarëve”

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me krerët e partive politike, shtoi se të gjitha veprimet...

"Presidenti u zotua se…"

Zbardhet takimi mes Thaçit dhe Kurtit

Ka zgjatur rreth 1 orë takimi mes kryeministrit në detyrë Albin Kurti dhe presidentit Hashim...

Zbulohet letra që i nisi para takimit

Rrëzimi i qeverisë/ Kurti i shkon në zyrë Thaçit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti do të mbajë sot një takim me presidentin...