MENU
klinika
Ide e rrezikshme

‘Shkëmbimi i territoreve do ta destabilizonte Ballkanin’

Qëndrueshmëria e Qeverisë

Haradinaj: Më rrëzoni nëse i bëni votat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të japë dorëheqje...

Antarësimi në INTERPOL

Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë në INTERPOL

Zyrtarë të institucioneve të larta të Kosovës kanë thënë se synimi i Kosovës për t’u...

Kufijtë

Merkel letër Mustafës: Brengosje e madhe

“Edhe nga këndvështrimi im është shumë me rëndësi që Kosova të vazhdojë dialogun me Serbinë...

Deklarata

Limaj: Skeptik për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Fatmir Limaj është skeptik nëse Kosova mund të sigurojë votat për anëtarësim në INTERPOL. Përderisa...

Detajet

Kosovë/ Dështimi i rezolutës. Ekspertët: S’ishte detyruese

Rezolutat dhe platformat për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk mund të jenë detyruese për...

Përmbledhja ditore e rajonit

Dështon projekt-rezoluta për Thaçin

Kosovë Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projektrezolutën për dialogun të propozuar nga Lidhja...

Marrëdhënia Kosovë-Austri

Kryeministri austriak vjen në Kosovë

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, javën e ardhshme pritet të jetë për një vizitë në...

Rezoluta për dialogun

Kuvendi s’kalon pr.rezolutën kundër Thaçit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projektrezolutën për dialogun të propozuar nga Lidhja Demokratike...

Rivaliteti LVV-PSD

Përplasje fizike mes deputetit të LVV-së dhe PSD-së

Deputetët Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Frashër Krasniqi nga PSD-së kanë pasur një përplasje...

Përmbledhja ditore e rajonit

Pala serbe kërkon kompromis për dialogun

Serbi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen...

Akuza të ndërsjellta

Përplasje e ashpër e deputetëve në Kuvendin e Kosovës

Ka tejkaluar debati parlamentar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku deputeti i...