MENU
klinika
Deklarata

Tensionet në Veri, OKB thirrje: Mos prekni UNMIK!

"Vendimi është marrë"

U arrestua në Veri/ Haradinaj: Rusi të shpallet ‘Non Grata’!

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë me dije se...

"Tregoi qartë që..."

“Vijnë nga mali”/ Fyeu shqiptarët, BE i përgjigjet Brnabiç

Pas deklaratave fyese të kryeministres serbe për shqiptarët ka ardhur edhe reagimi i Bashkimit Europian....

Ofendoi shqiptarët

Eksperti amerikan i “përvishet” Brnabiç, fotot që i tregon

Pas fyerjeve të kryeministres serbe ndaj shqiptarëve ka ardhur reagimi i profesorit dhe ekspertit amerikan...

"Ta nisim kështu bashkimin"

Haradinaj ‘ultimatum’ Ramës, çfarë i kërkon

“Shqipëria të heqë taksën në Rrugën e Kombit”, kështu është shprehur kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj....

Ky poshtërim nga BE na çon…

Thaçi: Nëse s’na duan me dy flamuj le të shkojmë me një

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur edhe njëherë theksin tek bashkimi i Shqipërisë me...

Tmerrohet nga statistikat e OKB-së

Vuçiç në alarm: Serbët po shuhen, shqiptarët po shtohen!

Presidenti serb Aleksander Vuçiç duket i tmerruar nga statistikat zyrtare që ka marrë nga ana...

Situata e tensionuar

“Gjuhë raciste” nga zyrtarët serbë, Thaçi: BE-ja nuk e dënoi!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha për Radion Evropa e Lirë se gjuha e përdorur...

"I mbylli dyert..."

Hashim Thaçi i zhgënjyer nga BE?

“Po ndodhë ajo që nuk duhet te ndodhte, pasi BE-ja ka mbyllur dyert për Kosovën”,...

"Nuk do hysh..."

Brnabiç fyen shqiptarët, Prishtina paralajmëron

“Njerëz që vijnë nga mali”, ka qenë ky ofendim i kryeministres serbe për shqiptarët që...

Luftë e pastër

“Të zënë rob”, video kur UÇK lironte ushtarët serb

Ishte koha kur në Kosovë kishte nisur konflikti i armatosur me forcat serbe, atëherë me...

Negociatat

I dha “OK” Shqipërisë dhe M.Veriut, Hahn apel Kosovës

Ditën e sotme Komisioni Europian ka rekomanduar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...