MENU
klinika
Aksioni në Veri

A ishin njoftuar autoritetet serbe? Reagon KFOR

Deklarata

Bashkim Kosovë-Shqipëri? Haradinaj mbështet Thaçin

“Bashkimi Kombëtar me Shqipërinë është më afër se kurrë”, ka qenë kjo deklaratë e Thaçit...

Festivali "Mirëdita Dbar Dan!"

Kosova prezantohet si shtet, të rinjtë serbë ngrihen në protestë

Teksa në Serbi po zhvillohet festivali “Mirëdita Dobar dan!”, forumi Rinor i Partisë Demokratike të...

Tensionet në Veri

Vuçiç: Do kemi sjellje tjetër ndaj dialoguesve shqiptarë!

Gjatë një konference për mediat nga Kuvendi i Serbisë, presidenti Aleksandar Vuçiç tha se do...

Video nga aksioni në veri të Mitrovicës

Forcat Speciale ndërhynë në veri, ngjallet zemërata serbe

Ditën e sotme, Njësia Speciale ka realizuar një aksion blic në veri të Mitrovicës, i...

Diskutimet dy-ditore

‘Taksa’, Kuvendi i Serbisë miraton raportin për Kosovën

Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të cilin e ka përpiluar zyra për...

Detaje nga operacioni

“Ushtria në gatishmëri”/ Pacolli thirrje Serbisë: Mos bëj…

Rreth operacionit policor që po zhvillohet në Veri të Kosovës që prej këtij mëngjesi ka...

"Serbët të ruajnë..."

Tensione në Veri të Kosovës, reagon Haradinaj

Në lidhje me aksionin e gjerë që u zhvillua sot në Veri nga Policia e...

Të shtëna armësh

Përplasje në Veri të Kosovës, plagoset një polic

Aksioni i policisë për arrestimin e disa personave që dyshohet se merren me kontrabandë në...

Deklarata në Parlament

Dorëzohet Vuçiç: Kosovën e kemi humbur!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë seancës plenare në parlamentin serb tha se Serbia e...

Arrestimet në Kosovë

Ushtria dhe Policia serbe në gatishmëri për luftë

Arrestimi i disa policëve serbë të lidhur me krimin e organizuar nga Policia e Kosovës...

"Pasoja për rajonin"

Thaçi flet për mungesën e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Edhe presidenti i Kosovës ka pritur sot në takim zv.presidentin e Atlantic Council, Damon Wilson....