MENU
klinika
Deklarata

Ministri serb i frikësuar: Nëse prekim Kosovën…

Përvjetori

Sot, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Ditën e sotme shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Kjo ndërhyrje...

Ç'po ndodh?

“Blindohet” Kosova/ Policia në këmbë, masa të rrepta sigurie

Miku më i madh i kosovarëve ‘zbarkon’ sot në Kosovë. Bëhet fjalë për ish-presidentin e...

Mbledhja e OKB

Diplomatja zbulon prapaskenat: Daçiç na ofendoi!

Gjatë ditës së djeshme është mbledhur Këshilli i Sigurimit të OKB-së. Në këtë mbledhje është...

Takimi me Merkel

Vizita në Gjermani, Haradinaj siguron qytetarët për vizat

Vetëm pak ditë pasi është kthyer nga vizita e tij zyrtare në Berlin, ku është...

"Veproni tani!"

SHBA “ultimatum” Kosovës e Serbisë

Përmes një deklarate në kuadër të 20-vjetorit të përfundimit të operacionit të NATO-s që i...

Takimi me Vuçiç në Beograd

Palmer: Kosova të heqë taksën! Pengesë për dialogun

Zëvendës.ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer tha se Kosova duhet të heqë taksën e...

Deklarata e Stoltenberg

NATO respekton neutralitetin e Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Aleanca Atlantike e Veriut e...

Takim me Vuçiç

Dialogu me Kosovën/ Palmer “zbarkon” sot në Beograd

Zv.ndihmës-sekretari i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Matthew Palmer, sot do të zhvillojë vizitë...

Përvjetori jubilar

12 Qershor, Bill Clinton rikthehet në Kosovë!

Në përvjetorin e 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO’s në Kosovë pritet...

EMRI+FOTO

Media në zi, ndahet nga jeta gazetari i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare gazetari i njohur Ibrahim Sefedini. Ai ka humbur jetën...

Çfarë deklaron Thaçi?

“Millosheviçi kapitulloi përballë NATO-s”

“Në këtë ditë, 20 vjet më parë, Millosheviqi dhe ushtria e tij u dorëzuan para...