MENU
klinika
Partia serbe "ultimatum" Vuçiç

“Të arrijë marrëveshje me Kosovën!”

Reagimi

Gjuriç në Kosovë?/ MPJ e prerë: S’do lejohet të hyjë!

“Marko Gjuriç nuk do të lejohet të hyjë nesër në Kosovë”, kështu bëhet me dije...

Krimet në Kosovë

Flet babai: Kreva marrëdhënie me djalin tim, më detyruan serbët!

Burri kosovar ka rrëfyer se si ishte përdhunuar nga serbët gjatë luftës së fundit në...

"3 shqiptarët më të pasur"

Mediat serbe: Blenë pavarësinë e Kosovës në Amerikë

Media serbe, BLIC, i ka kushtuar një shkrim 3 shqiptarëve më të pasur nga Kosova,...

Tërhiqet Brovina

Fotografia është dokument i falsifikuar?

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, u ka kërkuar falje të gjitha grave të dhunuara në...

Deklarata

Arrestime në Kosovë? Vuçiç paralajmëron

Zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen të dielën në disa komuna serbe në Mitrovicën...

Hetimet

Kosovë, digjet makina e zv.ministrit serb

Një makinë është djegur në orët e para të mëngjesit në Kosovë. Policia e Kosovës...

Lufta në Kosovë

Krimet e luftës ’98-’99, Gjakova dorëzon padi ndaj serbëve

Zyra për mbledhjen dhe dokumentimin e dokumenteve të krimeve të luftës në Komunën e Gjakovës...

Detajet

Si më sollën në zyrë Radojçiçin? Thaçi zbulon takimin sekret

Në një intervistë në Kosovë, presidenti Thaçi u shpreh se partnerët e koalicionit PAN i...

Publikimi i fotos në Kuvend

E mbijetuara e dhunës seksuale: Ma plasët zemrën!

“Mos e përdorni dhimbjen tonë dhe vuajtjet në përfitimin tuaj”, me këto fjalë i është...

Viktimat e dhunës seksuale

Krimet e luftës/ Haradinaj në mbështetje të Policisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sot fotografinë e publikuar nga deputetja e PDK-së,...

Dënon gjenocidin serb

Miratohet rezoluta, Thaçi: Drejtësi për viktimat në Kosovë

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën e cila dënon gjenocidin e shtetit...