MENU
klinika
Detajet

Gjenocidi serb në Kosovë, Kuvendi mban seancë plenare

Pamje +18

Si i dhunoi ushtria serbe femrat në Kosovë

Një fotografi e cila dëshmon dhunimin e një gruaje 35-vjeçare nga ushtarët serbë gjatë luftës...

Përpjekjet e diplomatëve

“Hiq taksën në këmbim të…”, Thaçi flet për oferta hileqare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka konsideruar përpjekjet e diplomatëve për të lobuar për...

Postimi

Ku gënjen presidenti? LDK “nxjerr zbuluar” Hashim Thaçin

“Pohimi i presidentit Thaçi se SHBA nuk ishte e përfshirë në Samitin e Berlinit është...

çfarë i bëri bashkë?

Ambasadorja e Kosovës “krah për krah” me Trump

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku është shfaqur e ulur krah për krah me...

"Vendimi i takon..."

Heqja e taksës ndaj Serbisë është gabim? Flet këshilltari i Thaçit

“Heqja apo pezullimi i taksës 100% për produktet serbe do ishte një gabim strategjik”, kështu...

Çfarë diskutuan?

Vuçiç takim me peshkopët serb të Kosovës

Në një sesion të Kishës Ortodokse Serbe, është zhvilluar një takim mes presidentit serb Alekasandar...

Hapet ekspozita në Kosovë

“Na ishte një herë që kurrë mos qoftë”

Në Prishtinë është hapur ekspozita me fotografi të fëmijëve të vrarë në luftën e fundit...

Flet ministri serb

Daçiç: Kosova nuk është gati për marrëveshje

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka bërë akuza të reja në drejtim të Kosovës....

Kosovë-Shqipëri

Tarifat e “Roaming”-ut ulen nga data 15 qershor

Zvogëlimi i tarifave të “Roaming”-ut në telekomunikim mes Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojë të...

Detaje të reja

Arrestohet bashkëshorti i ministres Besa Shahini

U arrestua në banesë, ja çfarë u vendos për bashëshortin e ministres Shahini Mëngjesin e...

Inaugurimi i Pendarovskit

Thaçi e Vuçiç takohen në Shkup

Këtë të djelë në Shkup, gjatë ceremonisë së inaugurimit të Presidentit të ri të Maqedonisë...