MENU
klinika
Defekti në ajër

Ulje e detyruar/ Merr flakë avioni me shqiptarë

Integrimi

Osmani thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndiqni shembullin tonë!

Qeveria në Shkup paralajmëron se më në fund do t’i kushtoj vëmendje agjendës së brendshme...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Drashkoviç: Pa marrëveshje, Serbia shkatërrohet

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç, nuk mbështet pikëpamjet e opozitës serbe...

Deklarata

Walker flet për idenë e korrigjimit të kufijve

Ish-drejtues i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, duke folur për idenë...

Heqja e taksës

Vucic: LDK bëri mirë që kërkoi ndihmën e Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë mirë...

Produktet serbe

Kryeministri thotë se s’guxojnë ta heqin taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen...

Çështja Kosovë-Serbi

Vuçiçit i kërkohet të paraqesë “planin e tij për Kosovën”

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, që të paraqesë...

Kushtetuta

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president

Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij...

Ftesa

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative...

Takimi me Pacollin

Gjermania zotohet të mbështesë Kosovën për heqjen e vizave

Gjermania mbështet liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës. Ky zotim erdhi nga kreu i...

Shifrat

Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin

Niveli i papunësisë në Kosovë është më i larti në rajon, duke kaluar dhe atë...

Deklarata

Cakaj ‘i mbyll’ gojën Haradinaj: Metën e kam mik

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi...