MENU
klinika
Përfshirje në grupet terroriste

Kthehen nga Siria në Kosovë, 32 gra nën hetim

Ligji për qeverinë

Qeveria e Kosovës, një nga më të mëdhatë në Evropë

Qeveria e Kosovës është një prej qeverive më të mëdha në Evropë pasi përbëhet nga...

Kur nis seanca?

Thaçi merret sërish në pyetje për “Gylenistët”

Hetimet për rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq në marsin e vitit të kaluar...

Bllokojnë Rektoratin e Prishtinës

Protestojnë studentët në Kosovë, ja çfarë kërkojnë

Studentët janë ngritur në protestë edhe në Kosovë. Parlamenti studetor këtë të martë po zhvillon...

Donacioni

Serbia dhuron 1 milionë euro për restaurimin e Notre Dame

Serbia do dhurojë 1 milionë euro për të ndihmuar në rindërtimin e katedrales së Notre...

Studenti shqiptar i Harvardit

Intervista/ Kosova duhet të udhëhiqet nga njerëz të rinj

Studenti shqiptar në Universitetin prestigjioz të Harvardit, Deni Hoxha, porositë të rinjtë shqiptar që të...

Publikohen fotot

Kampet ku jetonin kosovarët në Siri

Producenti i NBC news, Mahmod Shikhibra publikoi sot disa fotografi të kampit sirian ku mendohet...

Cilin djalë do vrasësh?

I moshuari rrëfen me lot në sy: Serbët më detyruan…

Tronditëse, të frikshme dhe të tmerrshme. Kështu mund të cilësohen krimet serbe mbi popullsinë civile...

Deklarata

Letra e Veselit dërguar Amerikës, Daçiç: Hiqni dorë!

“Shmanguni nga të shkruarit sepse ato tashmë janë lexuar që një kohë të gjatë”, kjo...

Gazetari publikon gafën

Haradinaj bie në ‘kurthin’ e humoristëve

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe këshilltarët e tij kanë rënë në ‘kurthin’ e një shakaje duke...

DOKUMENT

“Ushtria Serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së”

“Ushtria serbe ka përdorur armë kimike në Betejën e Koshares”, kështu bën me dije mjeku...

Dialogu me Serbinë

BE “ultimatum” Kosovës: Alternativa e vetme…

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç, teksa ka komentuar dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit tha...