MENU
klinika
Cilin djalë do vrasësh?

I moshuari rrëfen me lot në sy: Serbët më detyruan…

Deklarata

Letra e Veselit dërguar Amerikës, Daçiç: Hiqni dorë!

“Shmanguni nga të shkruarit sepse ato tashmë janë lexuar që një kohë të gjatë”, kjo...

Gazetari publikon gafën

Haradinaj bie në ‘kurthin’ e humoristëve

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe këshilltarët e tij kanë rënë në ‘kurthin’ e një shakaje duke...

DOKUMENT

“Ushtria Serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së”

“Ushtria serbe ka përdorur armë kimike në Betejën e Koshares”, kështu bën me dije mjeku...

Dialogu me Serbinë

BE “ultimatum” Kosovës: Alternativa e vetme…

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç, teksa ka komentuar dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit tha...

Deklarata

Takimi në Berlin/ Daçiç: S’do të jetë vendimtar për Kosovën!

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin nuk do të jetë vendimtar për zgjidhjen...

Kosovë

Krimet e Luftës, Jahjaga dëshmon para Kongresit Amerikan

Më 30 prill do të mbahet seanca dëgjimore, ku ish-presidentja Atifete Jahjaga do të dëshmojë...

Deklarata

Riatdhesimi i kosovarëve nga Siria, SHBA: Shembull për të tjerët

Ambasada e Shteteve të Bashkura në Prishtinë ka përshëndetur kthimin e qytetarëve të Kosovës nga...

Antimiting

Vuçiç tregon forcën, mbledh mijëra serbë në Beograd

Mijëra njerëz nga e gjithë Serbia hynë në qendrën e Beogradit të premten në një...

Shoqata “Atlantiku”

“Serbët që kryen krime në Kosovë do t’i dënojë Zoti”

Shoqata “Atlantiku” ka mbajtur një konferencë për media për të përmbledhur aktivitetet që u zhvilluan...

Masa të jashtëzakonshme sigurie

Dhjetëra të kthyer nga Siria dërgohen në periferi të Prishtinës

Të premten rreth mesnatës në Prishtinë është kthyer një grup i qytetarëve nga Kosova, që...

Shqetësimet nga ultimatumet e Prishtinës

Vuçiç: Pa kompromis me Serbinë, shqiptarët nuk do kenë asgjë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka theksuar edhe njëherë se sipas tij, shqiptarët duhet ta dinë...