MENU
klinika
Intervista

Haradinaj-Brukselit: Rrezikohet Ballkani

Akuzë për keqpërdorim

Maqedoni/ Një ish-ministër akuzohet për dëmtim të buxhetit

Drejtoria e policisë financiare në Prokurorinë Themelore Publike në Shkup ka ngritur kallëzim penal ndaj...

Vendimi për Kosovën

A do të jetë Holanda kundër liberalizimit të vizave?

Dy shtetet më të fuqishme të Bashkimit Evropian, Gjermania dhe Franca nuk janë angazhuar të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ambasadat në Kosovë kërkojnë luftimin e korrupsionit

Kosovë Të hënën është hapur “Java kundër korrupsionit 2018”, ku morën pjesë ambasadorët e pesë...

Ushtria e Kosovës

Caktohet seanca për transformimin e FSK-së

Seanca e Kuvendit të Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri...

Deklarohet ambasadori amerikan

‘Ka ardhur koha të luftohet korrupsioni’

Të hënën është hapur “Java kundër korrupsionit 2018”, ku morën pjesë ambasadorët e pesë shteteve,...

Diskutime për korrupsionin

Kosovë/ Fillon ‘Java kundër korrupsionit’

Koalicioni i organizatave jofitimprurëse, të hënën do të bëjnë hapjen e “Javës kundër korrupsionit 2018”....

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova shton masa tjera tregtare ndaj Serbisë

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Kosova është e gatshme të zbatojë masa...

Reagon Vuçiç

Kosova po përgatit tri masa të reja ndaj Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Kosova është e gatshme të zbatojë masa të...

Deklarohet Kurti

A do ta votojë LVV Ligjin për Ushtrinë?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka thënë se qeveria...

Mediat serbe

SHBA-të e konsiderojnë Kosovën partner strategjik

Ky është titulli që gazeta serbe Danas, i dha një artikulli referuar burimeve diplomatike në...

Dialogu Kosovë-Serbi

‘Dialogu me Kosovën, kusht për futjen e Serbisë në BE’

Ish-zëvendëskryeministrja dhe ish-ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Serbisë, Suzana Grubjeshiç, thotë se procesi...