MENU
klinika
Deklarata e fortë e Thaçit

“Kryeministri shqiptar më kërkoi ndarje të Kosovës!”

Zyrtare

Hyn në fuqi ligji, nga sot s’ka më Lojëra Fati në Kosovë

Duke nisur nga sot në Kosovë nuk do të ketë më Lojëra Fati. Kjo pasi...

Zbulon arsyen

Pse nuk doli në foto me Metën e Kitaroviç? Vuçiç thyen heshtjen

Në mediat serbe kabërë jehonë lajmi se presidenti Vuçiç mungoi në foton e nisjes së...

Çfarë po ndodh?

Serbia rrezikohet nga Kosova? Deputeti rus: Ju mbështesim!

“Serbia mund të ketë mbështetjen ushtarake të Rusisë në rast se Prishtina vendos për një...

Deklarata

Berlini pa koordinim me SHBA? Thaçi: Jam i tmerruar!

Pas samitit të Brdo-Brijunit, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ishte i tmerruar nga...

Detaje nga Samiti

Thaçi “shtrëngon” duart me Vuçiç, injoron Dodik

Gjatë ditës së sotme në Tiranë po zhvillohet samiti i Brdo-Brijunit. Në këtë samit mblidhe...

"Takim vëllezërish"

Vuçiç dhe Dodik kafe në Tiranë, çfarë shkruajnë mediat serbe

Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç dhe lideri i serbëve në Bosnje, Milorad Dodik ndodhen sot...

Gjenerali amerikan paralajmëron

Ç’do ndodhë me FSK pas 10 vitesh?

“E ardhmja e ushtrisë së Kosovës është e ndritur dhe SHBA do të jetë partner...

"Dita e Evropës"

Gjenocidi serb, hapet ekspozita me fotot rrëqethëse

Demokracia studentore në Kosovë ka organizuar sot një eskpozitë, ku do të prezantohet gjenocidi serb...

Deklarata

Thaçi takon Ramën: Të hapim kufijtë!

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi zhvilloi sot një takim me kryeministrin Edi Rama në Tiranë....

Influenca ruse në Ballkan

Haradinaj-Dodik: T’a shohësh në ëndërr…

“Do ta ndali me sa të jetë e mundur influencën ruse në Ballkan”, kështu është...

Ç'po ndodh?

“Thaçi, Vuçiç dhe Rama kanë diskutuar për shkëmbim territori”

Teksa foli për mediat kosovare, kryeministri Haradinaj tha se ekziston një dyshim që presidenti Hashim...