MENU
klinika
Deklarata e fortë

Vuçiç i prerë: Më vrisni, por Kosovën nuk e njoh!

Nga REL

Pas taksës paralajmërohen edhe masa tjera ndaj Serbisë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për të gjitha importet nga...

Reagimi

Haradinaj: Do varrosen politikisht ata që duan ndarjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërcënuar serbët dhe kundërshtarët e tij politik, teksa ka...

"Ja si do veprojmë"

Vizita e Vuçiç në Tiranë, Vetëvendosje zbulon skenarin

Ditën e nesërme lëvizja “Vetëvendosje” në Tiranë ka paralajmëruar protesta kudër vizitës së presidentit serb...

Axhenda

Pompeo në Berlin, diskutime për dialogun Kosovë-Serbi

Ministri i Jashtëm i SHBA, Mike Pompeo do të qëndrojë sot për një vizitë të...

Reagimi

Veseli: Gjykata për krimet serbe në Kosovë do të themelohet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nisur sot edhe formalisht procedurat për iniciativën...

E vranë serbët (VIDEO)

Kur Rugova përulej para varrit të bashkëpunëtorit të tij

Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të...

'Ç'ndodh me Kosovën?

Skadon sot ultimatumi i Vuçiç për taksën

Sot është dita e fundit e afatit që presidenti serb, Aleksandar Vuçiç i kishte lënë...

"Mësyjnë" furrën

Serbët nuk i ndahen bukëpjekësit shqiptar

Edhe këtë të djelë dhjetëra protestues serb kanë dalë në protestë kundër pronarit shqiptar të...

Çfarë dështoi?

Vuçiç: Kosova do të jetë e pavarur në tërë territorin e saj, por…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në të ardhmen Kosova do të fitojë pavarësinë...

"I pështirë dhe i papranueshëm"

Daçiç ‘non grata’ në Kosovë/ Reagon Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli deklaroi se ka vendosur...

Vizita e presidentit serb

Vuçiç në Tiranë/ Vetëvendosje proteston

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje ka dalë me deklaratën e saj të parë, ku kundërshton vizitën...