MENU
klinika
"I pështirë dhe i papranueshëm"

Daçiç ‘non grata’ në Kosovë/ Reagon Pacolli

Vizita e presidentit serb

Vuçiç në Tiranë/ Vetëvendosje proteston

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje ka dalë me deklaratën e saj të parë, ku kundërshton vizitën...

Njoftimi

Lajmëron KFOR: Do ketë lëvizje të trupave nëpër Kosovë!

“Vazhdojnë stërvitjet për të qenë të gatshëm dhe për të garantuar siguri për njerëzit në...

Deklarata

Haradinaj nuk i “ndahet” Serbisë: Ju heqim taksën nëse…

“Njihni Kosovën që t’jua heqim taksën”, kjo është thirrja që kryeministri kosovar Ramush Haradinaj i...

Krimet serbe të luftës

Veseli me tone të forta: Kaluan 2 dekada dhe…

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka realizuar një takim me shoqatat e personave të pagjetur...

SHBA-Kosovës

“Jo ambasador një i dënuar për krime lufte!”

Emërimi i Sylejman Selimit si ambasador i Kosovës në Shqipëri, ka reaguar edhe ambasadori amerikan...

Kë ishte ngarkuar të vriste?

Vrasës me pagesë? Arrestohet shqiptari në Budva

Një shqiptar nga Kosova është arrestuar në Mal të Zi. Mediat vendase raportojnë se shqiptari...

Deklarata

“BE t’ua japë vizat kosovarëve, në këmbim të heqjes së taksës”

“Nuk pres të arrihet marrëveshje Kosovë-Serbi në takimin e 1 korrikut në Paris”, kështu është...

Kur hyn në fuqi ligji?

Kosova ndjek Shqipërinë, mbyll lojërat e fatit

Në javën e fundit të muajit mars të këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim...

Samiti i Berlinit

Kryeministrja e Serbisë: E zhgënjyer nga Rama

Jo vetën Ramush Haradinaj, por edhe kryeministrja serbe, Ana Branbiç u shpreh e zhgënjyer nga...

Samiti i Berlinit i vë në lëvizje

Vuçiç javën e ardhshme në Tiranë

Me datë 8 maj, presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të fluturojë drejt Romës ku do...

Detajet

Veseli mbledh sot krerët e shtetit të Kosovës, ç’pritet të diskutohet?

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbledhur sot në takim krerët e instituciineve....