MENU
klinika
Deklarata

Vuçiç: Nuk ka forcë në botë që më bën të njoh pavarësinë e Kosovës

Ushtria e Kosovës

Serbia: Terroristët po marrin armët në duar!

Pasi Kuvendi i Kosovës miratoi dje tri projektligje për FSK-në, projektligje këto që i hapin...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

-Kosovë Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të...

Konfigurimi i FSK-së

Deputetët votojnë pro formimit të Ushtrisë

Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të parë...

Ushtria e Kosovës

Kuvendi i Kosovës diskuton për formimin e ushtrisë

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrystem Berisha, duke e prezantuar Projektligjin për Ministrinë...

Viktimat e luftës në Kosovë

Vasfije Krasniqi dekorohet me medalje presidenciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar me medaljen “Qytetare e merituar e Kosovës”,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haley: UNMIK-u të largohet nga Kosova

Kosova Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të...

Rasti i Vasfije Krasniqit

LVV: Rasti i Vasfije Krasniqit të dënohet

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me deputeten Albulena Haxhiu dhe drejtuesen e...

Shndrrimi i FSK-së

Formimi i ushtrisë së Kosovës le Serbinë pa zgjidhje

Ambasadorja tashmë e dorëhequr e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të...

Mbiemrat e deshqiptarizuar

Feja myslimane nuk e ka ruajtur shqiptarësinë nga asimilimi

E ka nji copëz të vërtete pohimi se historia i alternoi fatet: Mali i Zi...

Përfundimi i misionit të UNMIK-ut

Në OKB kërkohet largimi i UNMIK-ut

Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara,...

Dialogu Kosovë-Serbi

Erdogan pro për çdo zgjidhje

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç,...