MENU
klinika
Saga e ”Babales”

Kosovë/ Vijojnë procedurat për ekstradimin e Albert Veliut

Reagon Daçiç

‘Amerika na ka ‘mbyllur’ gojën për Kosovën’

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se Shtetet e Bashkua i kishin kërkuar qe...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nuk duhet të jetë fushëbetejë për pushtet

Kosova Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një takim me përfaqësuesve të partive...

Zgjidhja e ngërçit

A ishte ideja e Vuçiç korrigjimi i kufijve me Kosovën?

Aleksandar Vuçiç theksoi se ideja e tij për korrigjimin e kufijve dhe zgjidhjen e ngërçit...

Dialogu Kosovë-Serbi

Veseli: Rezoluta për dialogun përfshin të gjitha kërkesat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se rezoluta për dialogun përfshin gjithçka...

Obeziteti

Prishtina shënon Ditën Botërore të Mbipeshës

Gjatë të enjtes në Prishtinë janë ofruar kontrolle falas për qytetarët, me rastin e shënimit...

Deklarata

Daçiç i reagon ashpër Komshiçit për Kosovën

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiç, se Kosova...

Përmbledhja ditore e rajonit

Apostolova: Kosova nuk është gati për vendimin e vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Korrigjimi i kufirit Kosovë-Serbi

Thaçi: Parlamenti Evropian konsideron korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit...

Liberalizimi i vizave për Kosovën

Ndërkombëtarët: Të mos keqpërdoret liberalizimi i vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Konventa

PD e Kosovës gati të zgjedh kryetarin e ri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), të mërkurën do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të...

Nga Fadil Maloku

Marrëveshja e Brukselit dhe plani djallëzor i Thaçi-Rama-Vuçiç

1. Sipas burimeve të sigurta nga Brukseli, është dashur të dal drafti i parë i...