MENU
klinika
Vendimi i dhjetorit

Haradinaj: Për 2 muaj hiqen vizat

Listat e Veteranëve

Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë protesta

Veteranët e Dukagjinit do të nisin paditë për publikimin e të dhënave personale Degët e...

Paralajmërimi i Jeremiç

Jeremiç: Korrigjimi i kufirit të Kosovës, konflikte në Ballkan

Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se prekja e kufijve mbi bazat...

Detajet

Kosovë/ Protestë kundër vdekjes së punëtorëve në vendin e punës

“Ndërtesat janë tuajat, jeta është e jona” është moto e protestës që do të organizohet...

Mbështetja e NATO-s

“Transformimi i FSK-së në ushtri, proces i koordinuar”

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur mareshalin Stuart Peach, kryesues i Komitetit...

Përplasja e liderëve kosovar

Presidenti Thaçi i përgjigjet Veselit dhe Haradinajt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratën e kryeparlamentarit Kadri Veseli lidhur me ndikimin...

Ushtria e Kosovës

SHBA përkrah transformimin e FSK-së

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin tranformimin transparent të Forcës së Sigurisë së...

Konflikti Kosovë-Serbi

“Serbia ka nevojë për kompromisin me Kosovën”

Serbia ka nevojë për kompromisin. Duhet fituar dhe humbur diҫka, kur është fjala për Kosovën,...

Veteranët e UÇK-së

Thaçi: Mashtrimi me listat e veteranëve po dëmton Kosovën

Hashim Thaçi e cilësoi çështjen e listave të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, si...

Jotransparenca e partive

Zyra e BE-së: Duhen kontrolluar financat e partive politike

Financat e partive politike në Kosovë në të shumtën e herëve janë të pakontrolluara. Transparenca...

Vizita e Thaçit në Veri

Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake

Kur Thaçi vizitoi veriun e Mitrovicës, në anën tjetër të kufirit Aleksandar Vuçiç mobilizoi ushtrinë,...

Deklarata e KFOR-it

‘Presidenti Thaçi mund të shkojë kurdoherë në Veri të Kosovës’

Komandanti i KFOR-it konfirmon se Policia e Kosovës nuk ka nevojë të kërkojë asnjë leje...