MENU
klinika
Takimi Vuçiç-Putin

Vuçiç në Moskë: Korrigjimi i kufijve, dështim

Çështjet që do diskutohen

Vuçiç takim me Putin: Bisedojmë dhe për Kosovën

Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se presidenti serb, do të qëndrojë...

Referendum shtetëror

Mali i Zi kërkon tërheqjen e njohjes së Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momcilo Vuksanovic ka thënë se deri...

Opinion

A kemi Strategji kombëtare dhe nga po shkojmë?!

(P.S. Besoj shumë në STUDENTËT, që e kanë sensin dhe nuhatjen e ndryshimeve në horizont…)...

Afrimi i Turqisë me Ballkanin

Erdogan: Marrëdhënie të afërta me shtetet mike si Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan gjatë një fjalimi në Parlamentin e Turqisë përmendi edhe...

Ligji për FSK-në

“Transformimi i FSK-së në ushtri, pa asnjë mëdyshje”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot ambasadorët e vendeve të Kuintit, përkatësisht SHBA-së, Britanisë...

Takimi zyrtar në Kremlin

Vuçiç takim me Putinin, temë e bisedimeve edhe Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të qëndrojë të martën në vizitë pune në Moskë,...

Arsyet e dorëheqjes

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri

Mediat kosovare raportojnë se sot ka dhënë dorëheqjen nga posti i ministrit të Drejtësisë, Abelard...

Vizita e Thaçit në Ujman

‘Veriu është territor i Kosovës, nuk marr leje për ta vizituar’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi në një konferencë për shtyp pasditen e së dielës...

Deklarata

Vizita e Thaçit në Veri/ Vuçiç: Sulm banditësh, u kërcënua paqja

Hyrjen e forcave speciale të Kosovës, ROSU dje në veri të Kosovës, presidenti i Serbisë,...

Marrëveshjet Thaçi-Vuçiç

‘Thaçi e ka humbur rrugën në bisedimet me Vuçiçin’

Përfaqësues të organizatës për të pagjeturit “Thirrjet e nënave”, gjatë protestës së thirrur nga Lëvizja...

Protestat kundër Thaçit

Kurti: Thaçi iku për vizitë në Ujman nga frika

Nismëtari i protestës së sotme në Prishtinë, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka komentuar vizitën...