MENU
klinika
Dialogu Kosovë-Serbi

“Edhe sikur të isha lider botëror, nuk do ta njihja Kosovën”

Çështja e Kosovës

Vuçiç takim zyrtar me Putinin në tetor

Me anë të një postimi në rretin social Twitter, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar...

Ratifikimi i marrëveshjes

Thaçi tenton t’i shmanget Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur një iniciativë me synimin për të anashkaluar Kuvendin...

Dialogu Kosovë-Serbi

Vuçiç i shmanget Thaçit dhe Mogherinit

Në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në New York, ku po mbahen punimet e Samitit...

Shkëmbimi i territoreve

Thaçi: Nëse Haradinaj do luftë, le ta bëjë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një takim që pati sot me kreun e Partisë...

Vendimi

Opozita e Kosovës kërkon nesër seancë të jashtëzakonshme

Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që nesër në ora 14:00 të mbahet seancë e...

Shkëmbimi i territoreve

Ambasadori gjerman: Ndryshimi i kufijve krijon konflikte të reja

Ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schiebe ka deklaruar sot se Gjermania po e ndjek...

Transformimi i FSK-së

‘KFOR-i ka dhënë garanci se FSK-ja nuk ndërhyn në Veri të Kosovës’

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, beson se bashkësia ndërkombëtare do të...

Ndryshimet Kushtetuese

Loja e rrezikshme politike e Hashim Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në rast të arritjes së marrëveshjes finale me Serbinë paralajmëron...

Opinion

Edhe një herë mbi çështjen e veteranëve…

1.Rrjedhja dhe publikimi i emrave të atyre që dyshohet se janë veteranë të rrejshëm dhe...

OJQ me moral poltronist

” Shkëmbimi i territoreve ásht nji ‘deus ex machina’ “

Ndjeshmënia publike kundrejt Ujmanit e Trepçës âsht vlerë e admirueshme kolektive, por janë fymje e...

Konflikti për kufijtë

‘Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës’

“Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës dhe është mirë që këtë ta kuptojë...