MENU
klinika
Nga Nezir Kraki

Kur protestohet për shtet, protestohet për shpresë

Korrigjjimi i kufijve me Serbinë

Kryeparlamentari Veseli: E kam ëndërr bashkimin e Preshevës

Ballafaqimi me Serbinë dhe fitorja ndaj saj duhet të bashkojë spektrin politik të Kosovës, tha...

Dialogu Prishtinë-Beograd

Ambasadori Delawie: Dialogu, e vetmja zgjidhje

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç dhe ambasadori i SHBA...

Anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare

Haradinaj: Kosova e gatshme për kontribut në paqen e rajonit

Në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, kryeministri Ramush Haradinaj, zhvilloi...

LDK-ja nismëtare e mocionit

Paralajmërohet mocion për rrëzimin e qeverisë në Kosovë

Lidhja Demokratike e Kosovës po thotë se shumë shpejt do të bëjnë mocion për rrëzimin...

Dialogu Kosovë-Serbi

Për dialogun do të diskutohet edhe në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë udhëtuar për në Shtetet e...

Vizita

Thaçi para se të fotografohet me Trump, ‘të mësojë monologun’

Donald Trump dhe Departamenti i Shtetit, NË RAST se edhe DE JURE e stimulojnë (politikisht),...

Temat e diskutimit

Zyrtare/ Putin dhe Vuçiç takohen më 2 tetor

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pritet të realizojë një takim mjaft të rëndësishëm me presidentin...

Vizita e rëndësishme

Haradinaj në SHBA, mbështetje për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka udhëtuar sot për në SHBA, për një vizitë zyrtare...

Çështja e veteranëve të rremë

Pacolli: Kosova të ndihmojë familjet e viktimave

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka propozuar se nëse...

Dialogu Prishtinë-Beograd

“Të shmangen provokimet Thaçi-Vuçiç, dialogu të vazhdojë”

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç, nuk ka pranuar që të komentojë deklarimet e kryeministrit...

Dialogu Kosovë-Serbi

“Edhe sikur të isha lider botëror, nuk do ta njihja Kosovën”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se është gjithmonë për vazhdimin e dialogut me Kosovën,...