MENU
klinika
Opinion

Edhe një herë mbi çështjen e veteranëve…

OJQ me moral poltronist

” Shkëmbimi i territoreve ásht nji ‘deus ex machina’ “

Ndjeshmënia publike kundrejt Ujmanit e Trepçës âsht vlerë e admirueshme kolektive, por janë fymje e...

Konflikti për kufijtë

‘Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës’

“Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës dhe është mirë që këtë ta kuptojë...

Çështja e kufijve me Serbinë

The Economist: Korrigjimi i kufijve sjell gjakderdhje

Ideja e Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiçit për shkëmbim të territoreve ndërmjet Republikës së Kosovës...

Deputeti i Vetëvendosjes akuzon

‘Thaçi po ia shet Kosovën Serbisë’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në një dalje në media, u shpreh se presidenti...

Diskutim për kufirin

Thaçi: Korrigjim kufijsh, pastaj marrëveshje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për mediat u shpreh sot edhe një...

Konflikti Kosovë-Serbi

Ivica Daçiç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia do ta njohë...

Korrigjimi i kufijve

‘Prekja e kufijve kthen tragjedinë’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për çështjen e kufirit edhe në takimin e...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Pa marrëveshje me Serbinë Kosova nuk ka stabilitet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë përsëri thirrje për një korrigjim paqësor të kufirit...

Demarkacioni me Serbinë

‘Çdo lëvizje për ndryshim të kufijve, cënon integritetin territorial’

Kryetari i komisionit Shtetëror për Mbikëqyrjen dhe Mirëmbjajtjen e Kufirit të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, lajmëroi...

Historia

Tri ditë Shqipni (VIDEO)

Shumë familje në Kosovë ende mbajnë si relikt dokumente me vula të Shqipërisë, të para...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Vuçiç: Marrëveshja me Kosovën do i zgjidhte gjithë problemet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vlerësuar se komentet që ka shkaktuar vizita e tij...