MENU
klinika
Dënime për flamuj

“Mollë sherri”, probleme me simbolet kombëtare në Mal të Zi

Nga REL

Kabineti i Gjukanoviçit s’i komenton deklaratat e Irinejit

Kabineti i presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, tha se nuk do t’i komentojë...

Por a e shmangu Shqipërinë?

Mike Pompeo viziton M. Veriut dhe Malin e Zi

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, do të bëjë vizitë zyrtare në...

Çdo shtet për një arsye të ndryshme

“Vishegradi” e do Ballkanin në BE

Katër shtetet e grupit të Vishegradit, Polonia, Çekia, Sllovakia dhe Hungaria kanë kërkuar anëtarësimin e...

Palmer takim me kryeministrin e Malit të Zi

“SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor”

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me...

Deklarata

Senatori amerikan: SHBA të jetë më konkuruese në Malin e Zi!

Senatori amerikan, Lindsey Graham tha se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet të përfshihen...

"SHBA të jetë më konkurruese"

Politika e Malit të Zi nën lupën e Amerikës

Senatori amerikan, Lindsey Graham tha se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet të përfshihen...

Indinjohen shqiptarët

Mali i Zi paralajmëron padi ndaj përdorueseve të flamurit shqiptar

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit...

ISIS drejt fundit

Luftëtarët e huaj kërcënojnë Ballkanin Perëndimor

Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do...

Paralajmërimi i Ministrisë së Kulturës

Flamuri shqiptar “tërbon” malazezët, padi ndaj përdoruesve

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit...

Çfarë pritet?

Stuhitë i afrohen Ballkanit, ja vendet fqinje që rrezikojnë

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen...

Trajnimi i policive në Plavë

Krimi ndërkufitar/ Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi bëhen bashkë

Policia e Shqipërisë ka zhvilluar një trajtim të përbashkët me policinë e Kosovës dhe Malit...