MENU
klinika
Gjukanoviç: Gjithçka që ka të bëjë me DPS po hahet...

Presidenti malazez do një qeveri të re me Dritan Abazoviçin

DW: Gabimi strategjik i perëndimit

Koronavirusi rrit influencën e Kinës në Ballkanin Perëndimor

Në Europë ka mungesa për vaksinën. Serbia merr tani një milionë doza vaksina nga Kina....

Hulumtimi i “Istraga.ba” zbulon prapaskenat

“Po përgatitet ndarja e Bosnje e Hercegovinës”

Gjithçka ndodhi në 5 mars, kur anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës u takuan...

Mohoi gjenocidin serb

Kërkohet dorëheqja e ministrit malazez

Një debat politik që ka përfshirë shumë palë është krijuar në Mal të Zi pasi...

Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë

REL: Krizë në Mal të Zi

Katër muaj pas zgjedhjeve, Qeveria e kryeministrit të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, përballet me...

"Nëse 23 milion britanikë mund të vaksinohen...”

Dritan Abazoviç vaksinohet kundër Covid-19

Sot, zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mori vaksinën kundër COVID-19, AstraZeneca. Abazoviç tha...

Reagon ndaj deklaratës së ministrit të Drejtësisë

Dritan Abazoviç: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid!

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq i ka reaguar ashpër deklaratës së ministrit të...

Podgorica i kërkon ndihmë BE-së

Kina mund të çojë në falimentimin e Malit të Zi si shtet

Mali i Zi i ka kërkuar sot Bashkimit Europian ta “shpëtojë” nga Kina, pavarësisht lidhjeve...

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi jep lajmin

“Më 31 mars BE furnizon vendin me vaksina anti-Covid”

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do...

Vizita në Parlamentin Evropian

Abazoviç: S’jemi qeveri ‘pro-ruse’ duam integrimin evropian

Vizita e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Parlamentin Evropian nuk kaloi pa deklarata...

Metodologjia e re aplikohet ndaj shteteve që...

Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen...

Mal i Zi/ Çfarë shkruan Deutsche Welle?

Zgjedhjet lokale, ndikim thelbësor për pozitën dhe opozitën

Partia Demokratike e Socialistëve e Millo Gjukanoviqit mori mjaft vota në zgjedhjet lokale në Nikshiq,...