MENU
klinika
Mal të Zi/ Ndërkombëtarët zmbrapsin serbët

Abazoviç merr Ministrinë e Brendshme dhe Shërbimin Sekret

Mali i Zi

Cilin ka ngarkuar Gjukanoviç për formimin e qeverisë?

Pas fitores së Frontit Demokratik në zgjedhjet parlamentare në gusht, Gjukanoviç ngarkon liderin e opozitës...

"Pakti i djallit me stabilokratët"

DW/ Mali i Zi: Berlini mirëpret autokratin Milo Gjukanoviç

Presidenti i Malit të Zi viziton kryeqytetin gjerman. Ai do të pritet aty edhe nga...

"Po na ndalon të marrim dikasteret e sigurisë!"

Aleati i Putinit në Mal të Zi sulmon Dritan Abazoviçin

Po vijon e ashpër beteja në Podgoricë që serbët të marrin drejtimin e institucioneve të...

“Vizitë e paparalajmëruar”

Mediat malazeze: Rama takoi Nik Gjeloshajn në një restorant në Tuz

Mediat malazeze shkruajnë për një vizitë jozyrtare dhe të paparalajmëruar të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve

Shqiptarët në Mal të Zi mund të përdorin simbolet kombëtare

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi qeveria e atij vendi...

Çfarë parashikohet për shqiptarët?

Mali i Zi miraton ligjin për simbolet kombëtare

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi ka vendosur të përdorë flamurin kombëtar shqiptar...

Propozohet emri i kryeministrit

Malit i Zi, konstituohet parlamenti i ri

Deputetët e Kuvendit të Malit të Zi, kanë votuar këtë javë për emrin kryetarit të...

Debat për emrin e kryeministrit

Përçahet koalicioni fitues në Malin e Zi

Udhëheqësit e Frontit Demokratik pretendojnë se mbajtësi i listës “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”,...

DW

“Mali i Zi multi -kulturor, multi-etnik, multi-fetar”

Aleanca “Për të ardhmen e Malit të Zi” fitoi në mes të muajit gusht zgjedhjet...

Optimist për formimin

Abazoviç: Në tetor, Mali i Zi mund të bëhet me qeveri të re

Kryetari i Partisë Aksioni i Bashkuar për Reforma, Dritan Abazoviç është shprehur optimist në lidhje...

Pas zgjedhjeve

Abazoviq: Kam presion të madh, jam në mbrojtje të policisë

Zgjedhjet Parlamentare në Malin e Zi sollën befasi në skenën politike atje. Rezultatet zgjedhore treguan...