MENU
klinika
Dita e tretë e shtetrrethimit

Mbyllen kufinjtë me fqinjët

95.315 raste në gjithë botën

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Serbi

Ministri i Shëndetësisë, Zlatibor Loncar, ka konfirmuar rastin e parë të infektuar me koronavirus në...

I infektuar një djalë i ri në Zagreb

Alarmi nga koronavirusi, konfirmohet rasti i parë në Kroaci

Koronavirusi po mban botën në ankth, teksa po shënon përhapje gjithnjë e më të gjerë....

Dy raste të konfirmuara…

Koronavirusi nuk kursen as serbët

Dy serbë, pjesëtarë të ekuipazhit të anijes “Diamond Princess” në Japoni, janë testuar pozitiv me...

Mali i Zi/ "Deri në fitoren e Krishtit"

Protestë ortodokse kundër sekuestrimit të të mirave kishtare

Mijëra ortodoksë serbë u mblodhën në disa qytete të Malit të Zi për të protestuar...

Kisha ortodokse çdo ditë protesta

Ligji i lirive fetare, vijojnë protestat në Mal të Zi

Në Mal të Zi vazhdojnë fërkimet dhe mosmarrëveshjet rreth ligjit për lirinë fetare, i cili...

Njeriu që e kishte strehuar pranon krimin

Vritet me plumb në kokë shqiptari në Mal të Zi

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mal të Zi. Sipas mediave lokale, viktima...

Raportet shumë të këqija

‘Serbia e do Malin e Zi’, Daçiç: Histori e mbaruar!

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, tha se marrëdhëniet midis Beogradit dhe Podgoricës janë shumë...

Provokimi i presidentit serb

Vuçiç: Pas Malit të Zi edhe Kosova do miratojë ligjin për liritë fetare

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,tha se nuk e përjashton mundësinë që edhe autoritetet e Kosovës...

Marrëdhëniet me Serbinë fqinje

Tensione gjatë Krishtlindjes ortodokse në Malin e Zi

Ortodoksët malazezë të dy kishave rivale festuan vigjiljen e Krishtlindjes dje, në një klimë tensionesh...

Thirrjet nacionaliste

“Kush nuk kërcen është shqiptar”, provokojnë protestuesit serb

Një video ku shihet se si protestuesit serb provokojnë me thirrje nacionaliste, ndërsa lëshojnë akuza...

Tensionet në Beograd

Vuçiç anulon vizitën në Mal të Zi: Duan të asimilojnë serbët

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç pas takimit me Patriarkun e Beogradit Irinej ka anuluar vizitën në...