MENU
klinika
Përplasja për ligjin për fetë

Vuçiç flet për një “fushatë histerike të gënjeshtrave”

Reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë

Sulmi i ambasadës malazeze/ “Serbia na kthen në kohën e…”

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd duke...

Paralajmërimi i kryeministrit malazez

Sulmohet Ambasada e Malit të Zi në Beograd, reagon Markoviç

Ambasada e Malit të Zi në Beograd ka rënë pre e një sulmi të huliganëve...

Jo vetëm në Mal të Zi, por dhe në rajon

Serbët akuzohen për “kërcënim të paqes”

Dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë të mirënjohur, akademikë dhe figura të kulturës në Ballkan, i janë...

Ligji për liritë fetare

Serbët përplasen ashpër me efektivët e Malit të Zi

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të ligjit për Liritë Fetare. Sipas...

Kundërshtohet Ligji për Lirinë Fetare

Beograd/ Protestë para Ambasadës së Malit të Zi

Qindra persona protestuan para Ambasadës së Malit të Zi në qendër të Beogradit, për të...

Ja ç'parashikon...

Mali i Zi miraton projektligjin për komunitetet fetare

Parlamenti i Malit të Zi ka miratuar një projektligj për komunitetet fetare, i cili është...

Intervista

Deklarata “bombë” e zyrtarit boshnjak për Kosovën

Anëtari i presidencës së Bosnje Hercegovinës Zheljko Komshic në një intervistë dhënë Radio Televizionit të...

Ata zakonisht marrin mijëra euro nga...

Mali i Zi/ Ushtria në kufij për kontroll migrantësh

Mali i Zi do të vendosë trupa ushtarake në kufijtë e tij, në përgjigje të...

Konfirmimi

Papa Françesku do të vizitojë Malin e Zi

Kreu i Kishës Katolike Papa Fançesku do të vizitojë Malin e Zi vitin e ardhshëm....

"Prej një viti nuk formon qeverinë"

Bosnje Hercegovina zgjedh kryeministrin e saj

Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, të enjten, zgjodhi kryeministrin e ri të vendit. Zoran Tegeltija...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi lidhet me atë shqiptar

42.5 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Kryqi i Kuq i Malit të Zi ka mbledhur 42.5 mijë euro në llogarinë e...