MENU
klinika
Nga qyteti antik

Kishat e Shasit/ Pse Serbia kërkon t’i rrëmbejë?

Shkaku

Vdes ish-presidenti i Malit të Zi

Në Mal të Zi sot është bërë me dije lajmi se është ndarë nga jeta...

Flet Presidenti i Malit të Zi

“Kisha po mban gjallë idenë e Serbisë së Madhe”

Presidenti Malit të Zi, Milo Gjukanovic, ka akuzuar Kishën Ortodokse Serbe se është duke e...

Alarmi

OKB: Ballkani përballet me nivele alarmante të ndotjes së ajrit

Njerëzit në të gjitha qytetet e mëdha të Ballkanit Perëndimor përballen me nivele alarmuese të...

Detajet

Grusht shteti në Mal të Zi, merret vendimi për të akuzuarit

“Qëllimi i tyre ishte rrëzimi i dhunshëm i pushtetit në Mal të Zi”, kështu tha...

Një legjendë mbi "Merkota Keqin"

Ura e Merkotit, sot një kufi midis Tivarit dhe Ulqinit

Ura e Merkotit, sot kufiri administrativ që ndan dhe njëkohësisht lidh Tivarin e Ulqinin. Kjo...

Vizita në Kinë

Kina armatos Serbinë? Vuçiç në mision special në Pekin

Gjatë vizitës së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç të premten më 26 prill do të...

Detajet

Mali i Zi/ Kreu i bandës arrestohet me 807 kg kokainë

Marko Bozoviç nga Podgorica u arrestua nën dyshimin për kontrabandimin e 807 kilogramë kokainë, e...

Protestat në Mal të Zi

Nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme

Lëvizja qytetare dhe shoqëria civile në Mal të Zi organizuan protesta në Podgoricë nën moton...

Masakra e Srebrenicës

Krime lufte/ Burg përjetë për Karaxhiç

Gjykata në Hagë ka kundërshtuar apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, kundër...

Video

Rrethina e Tivarit, kulla e vjetër shqiptare

Tivari, i njohur edhe si Tivari i Ri, është qytet bregdetar në jug të Malit...

Detajet

Kapen 84 kg drogë në Mal të Zi, trafikanti kthehet në Shqipëri

Në Mal të Zi gjatë ditës së sotme janë kapur 84 kg kanabis. Lënda narkotike...