MENU
klinika
Mal i Zi/ Çfarë shkruan Deutsche Welle?

Zgjedhjet lokale, ndikim thelbësor për pozitën dhe opozitën

Ngjarka e bujshme

Mali i Zi dorëzon 23-vjeçarin/ Dyshohet se…

Një 23-vjeçar i arrestuar në Mal të Zi, ju dorëzua autoriteteve shqiptare mesditën e se...

“Ne nuk e kontrollojmë dot më epideminë”

DW: Çdo 2 minuta në Mal të Zi infektohet një person…

Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi, deklaron, se “ne nuk e kontrollojmë dot...

Deklarata e Presidentit Gjukanoviç

“Mali i Zi është në qendër të planeve për ‘Serbinë e Madhe'”

Presidenti i Malit të Zi dhe udhëheqësi i partisë më të madhe opozitare, DPS-së, Milo...

Deklarata e Kryeministrit të Malit të Zi

“Kurrë nuk do ta pranoja pavarësinë e Kosovës, por tani…”

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, ka deklaruar se sikur ai të kishte qenë...

Gjukanoviç: Beogradi po punon fort në dëmin e vet...

“As Serbi e madhe e as Shqipëri e madhe, por një tragjedi e madhe!”

Presidenti malazes Milo Gjukanoviç tha se Serbia ishte “duke punuar tepër fort në dëm të...

Sfidojnë qeverinë për masat

Tensione në Mal të Zi, hapen lokalet dhe baret

Në komunën e Tuzit me shumicë shqiptare në Malin e Zi po shënohen tensione mëngjesin...

30 mijë vaksina dhuratë nga Kina

Mali i Zi, përgatitet të nisë fushatën e imunizimit

Republika Popullore e Kinës miratoi një donacion prej 30,000 vaksinash kundër koronavirusit për Malin e...

Pas dhurimit të 200 mijë vaksinave M. së Veriut

Serbia i dhuron 2 mijë doza të vaksinës ruse Malit të Zi

Serbia angazhohet edhe në dhurimin e të tjera dozave, pasi i dhuroi 200 mijë doza...

COVID-19

Mali i Zi: Sistemi shëndetësor në prag të kolapsit

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik,  nga fillimi i pandemisë deri tani në...

deklarata e Dritan Abazoviç

Si jemi përgjuar nga shërbimi sekret malazez?

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç pohoi të shtunën se shërbimi sekret malazes kishte përgjuar në mënyrë...

Deputetë kanë propozuar që të shfuqizohet prokuroria speciale

Mali i Zi: Debat për reformimin e prokurorisë speciale

Parlamenti i Malit të Zi do të debatojë për formimin e gjykatës speciale për krimin...