MENU
klinika
Reagon Nik Gjeloshaj

Gjobitet shqiptari në Mal të Zi, arsyeja e fortë

Shpërthim në Mal të Zi

VIDEO/ Vritet pjestari i grupit kriminal

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i fuqishëm në Mal të Zi. Shpërthimi i...

Detajet

Epidemi në Mal të Zi/ Vdesin 5 persona, mes tyre një fëmijë

Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi bën me dije se 5 persona kanë...

Arratisja

‘Zhduken’ filmimet e Gruevskit në Shqipëri

Prokurori, Lubomir Jovevski, tha sot se organet kompetente legjislative nuk i paraqitën pranë organit të...

Mali i Zi

I publikoi korrupsionin. Policia ‘pushton’ A1 Tv!

Policia malazeze, ka hyrë në Televizionin privat A1 në pronësi të Dushko Knezheviç, i cili...

Detajet

Investigonte trafikun e armëve, dënohet me burg gazetari në Mal të Zi

“Padrejtësi të tmerrshme dhe prapakthim shqetësues për lirinë e mediave në vend”, kështu e kanë...

Detajet

Mali i Zi u ofron shtetësinë 2 mijë të huajve në këmbim të…

Shtetësi deri për deri 2 mijë persona të huaj në këmbim të investimeve gjatë tre...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia ankohet për bashkëpunimin Kosovë-Shqipëri

Serbi Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka...

Dhënia e shtetësisë

Ja çfarë mund të përfitoni nëse investoni në Mal të Zi

Investitorët e huaj tani mund të marrin pasaporta malazeze, apo shtetësi bazuar në investimet në...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të vazhdoj dialogu Kosovë-Serbi në vitin 2019?

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e vlerëson iniciativën e kryeparlamentarit, Kadri...

30 murgj dhe priftërinj

Mali i Zi dëbon murgj të Kishës Ortodokse serbe

Mali i Zi planifikon të dëbojë më shumë se 30 murgj dhe priftërinj të Kishës...

Përmbledhja ditore e rajonit

E pranon edhe Vuçiç lidhur me Kosovën

Serbi Presidenti serb dhe lideri i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandar Vuçiç, ka thënë se...