MENU
klinika
“Moska dha miliona edhe për Shqipërinë”

‘Pobjeda’ e Malit të Zi: Sali Berisha, pikë kontakti e Rusisë

Mal i Zi

Kontrolle për spiunim për shërbimet ruse

Në Podgoricë të Malit të Zi janë duke u bërë disa bastisje, me kërkesë të...

"Mjet i rëndësishëm kundër korrupsionit"

Sanksione të reja në Ballkanin Perëndimor?

Departamenti i Shtetit synon të çrrënjosë korrupsionin në Ballkanin Perëndimor ndaj sanksionet i konsideron si...

Paralajmëron DASH...

Të tjerë emra “non grata” në Ballkanin Perëndimor, së shpejti?

Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëron sanksione të tjera dhe të tjera emra non grata, në...

Abazoviç: Florida e Ballkanit

Çfarë do ndodhë me urën Ulqin-Velipojë

Në intervistën e dhënë për emisionin Opinion, kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan...

Nuk pranon propozimin për formimin e qeverisë së re

Gjukanoviç shpërndan parlamentin e Malit të Zi

Presidenti i Malit të zi, Milo Gjukanovic nuk ka pranuar propozimin e Frontit Demokratik pro-serb,...

Lekiç duhet të marrë 41 firma të nevojshme

Mali i Zi pritet të mandatojë kryeministrin e ri!

Miograd Lekiç, pritet të mandatohet për krijimin e qeverisë së re në malin e Zi,...

Kush pritet të jetë kryeministri i ri

Mal i Zi, marrëveshje në parim për qeverisjen e ardhshme

Kryeministri në largim i Malit të Zi, Dritan Abazoviç konfirmoi sot në Washington se është...

Ministrja e Arsimit takon homologun Miomir Vojinoviç

Abetare e Përbashkët për nxënësit shqiptarë në Malin e Zi?

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti në një takim homologun e Malit të...

‘Hoqëm dorë nga posti i kryeministrit’

Dritan Abazoviç flet për qeverinë e re

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se partia e kryesuar prej...

"Rrezikohet infrastruktura jetike"

Mali i Zi, i paralizuar nga sulmet kibernetike

Mali i Zi vazhdon të jetë në darën e një sulmi masiv e të vazhdueshëm...

Rama: Maqedonia parimisht dakord

“Kemi diskutuar me Malin e Zi dhe Serbinë të fusim abetaren e unifikuar”

Kryeministri i vendit, Edi Rama bëri me dije se ka diskutuar edhe me vendet e...