MENU
klinika
Ndjek shembullin e Serbisë

Edhe Mali i Zi do të marrë vaksinën kineze ndaj COVID-19

Arrestimi i kryekomunarit të Ulqinit dhe zyrtarëve

Reagon zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi: Lejoni që gjykata…

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të Komunës...

"Është më shumë një serb politik"

Akuza të rënda për Abazoviçin si shqiptar i Serbisë së Madhe

Ekziston një numër i vogël njerëzish në Serbi, të cilët me guxim dhe këmbëngulje, dhe...

Dhe 4 zyrtarë të tjerë

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Mediat në Malin e Zi raportojnë se është arrestuar kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro...

Raporti

Konflikti i klaneve të Kotorrit, kërcënim për turistët në Malin e Zi

Rreziku për turistët dhe kompanitë e huaja në Mal të Zi është veçanërisht i lartë...

Bëhet shteti i parë evropian që pranon 'Sinopharm'

Serbia merr 1 milion doza nga vaksina kineze

Një aeroplan me një milion doza të vaksinës kundër koronavirusit, Sinopharm, ka arritur të shtunën...

Intervista e ministrit malazez

“Mali i Zi do të ketë raporte pa tensione me Serbinë”

Ministri i ri i Jashtëm i Malit të Zi, Gjorgje Raduloviq ka zgjedhur Gjermaninë për...

Mali i Zi

Covid-19/ Testi, jo më i detyrueshëm edhe për të huajt

Testi i koronavirusit nuk do të jetë më i detyrueshëm për të hyrë në Mal...

Çfarë thotë ministrja e Shëndetësisë?

Testi nuk do të jetë më i nevojshëm për të hyrë në Mal të Zi

Testi i koronavirusit nuk do të jetë më i detyrueshëm për të hyrë në Mal...

Abazoviç kërkon marrëdhënie të mira me Serbinë

“Qeveria e Kosovës kishte më shumë serbë sesa ne”

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq vlerësoi se presidenti Milo Gjukanoviq nuk ka njerëz...

"Ose do të kemi president të ri!"

Abazoviç: Gjukanoviç duhet të bashkëjetojë me qeverinë e re

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, vlerësoi se presidenti, Milo Gjukanoviç, nuk ka njerëz...

Ktheu ligjin e Fesë të miratuar nga mazhoranca pro-serbe

Abazoviç kërcënon Gjukanoviç me shkarkim

Presidenti malazes Milo Gjukanoviç i ka “treguar dhëmbët” mazhorancës pro-serbe, e cila ka marrë frenat...