MENU
klinika
Arratisja e Gruevskit

Mbërrijnë video-incizimet e Gruevskit nga Mali i Zi

30% e popullsisë

Maqedonasit dëshirojnë të largohen nga vendi

Një hulumtim i ri i Gallup tregon numrin e popullsisë që do të largoheshin nga...

Deklarata

Emri i Maqedonisë/ “Nëse nuk zgjidhet, Ballkani…”

Analisti i njohur amerikan dhe bashkëpunëtori i lartë i Qendrës për Analiza të Politikave Evropiane...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE flet për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Letrën presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dërguar presidentit të Kosovës,...

Ndryshimet kushtetuese

Kosova pranohet si fqinje në Kushtetutën e Maqedonisë

Pranohet ndryshimi i Aleancës për Shqiptarët që edhe Kosova shtohet në Kushtetutë si shtet fqinj....

Dhuna në Kuvend

Maqedoni/ Vazhdon gjykimi për 27 prillin

Me paraqitjen e dëshmive shtesë nga një pjesë e të akuzuarve në Gjykatën Penale në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Nuk ka dialog pa heqjen e taksës 100%

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka ripërsëritur se nuk do të ketë vazhdim të...

13 kërkesa

Maqedonia si Shqipëria/ Studentët protestojnë

Studentët e Universitetit të Tetovës, të cilëve iu janë bashkangjitur edhe disa grupe të studentëve...

Përmbledhja ditore e rajonit

Trump përkrah dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të...

Deklaratë nga SHBA

‘SHBA-ja fuqimisht mbështet Marrëveshjen e Prespës’

Në konferencë të përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë, zëvendëssekretari Shtetëror i SHBA-ve, John Sullivan, tha...

Kërkesë nga Aleanca për Shqiptarët

Kërkohet përfshirja e Kosovës në Kushtetutën e Maqedonisë

Deri te Kuvendi i Maqedonisë kanë arritur shtatë ndryshime të Kushtetutës. Dy janë nga Aleanca...

Përmbledhja ditore e rajonit

Tensionohet takimi ndërmjet Kosovës dhe BE-së

Kosovë Zyrtarët e Bashkimit Evropian dhe Kosovës kanë mbajtur sot mbledhjen e tretë të Këshillit...