MENU
klinika
Arratisja e Gruevskit

Gruevski shëtit lirshëm në Hungari (Foto)

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosovë/ A po funksionalizohet Gjykata Speciale?

Kosovë Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë edhe Nazif Mehmetit, i njohur si komandant “Dini”,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ambasadat në Kosovë kërkojnë luftimin e korrupsionit

Kosovë Të hënën është hapur “Java kundër korrupsionit 2018”, ku morën pjesë ambasadorët e pesë...

Falja e përgjithshme

‘Nuk do të ketë Ligj për Amnisti të përgjithshme’

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka deklaruar se në periudhën e ardhshme nuk planifikohet sjellja...

Ndotja e ajrit

Shkupi shpallet qyteti më i ndotur në Evropë

Qyteti i Shkupit është përsëri në krye të listës të qyteteve më të ndotura në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova shton masa tjera tregtare ndaj Serbisë

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Kosova është e gatshme të zbatojë masa...

Rasti "Kumanova"

Maqedoni/ Autoritetet premtuan hetim ndërkombëtar

Gati katër vite nga luftimet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, institucionet në...

Integrimi në BE dhe NATO

Bullgaria kërcënon Maqedoninë

Maqedonia mund të bllokohet nga Bullgaria në procesin e integrimit euroatlantik, nëse tenton të keqpërdorë...

Përmbledhja ditore e rajonit

Paralajmërohen masa shtesë ndaj Serbisë

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, premtoi se Kosova do të ndërmarrë edhe masa të...

Kushtetuta e re

Maqedoni/ Debati për ndryshimet kushtetuese në fazën finale

Debati publik për propozim ndryshimet e Kushtetutës së Maqedonisë do të përfundojë ditën e hënë...

Arratisja e Gruevskit

‘Presim që Hungaria ta kthej Gruevskin’

Kryeministri i Maqedonisë, njëherësh krryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë takimit me kryetarin e socialistëve...

Kalimi ilegal në Hungari

Ikja e Gruevskit, Zaev: Si arriti të dalë nga Serbia në Hungari?

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka folur për arratisjen e paraardhësit të tij, Nikolla Gruevskit....