MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

‘Nuk ka rrezikim të marrëdhënieve Kosovë-NATO’

Kushtetuta e re

Maqedoni/ Debat publik për ndryshimet kushtetuese

Në debatin e parë publik për katër draft-ndryshimet në Qeverinë e Maqedonisë u prezantuan propozime...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë’

Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të...

Reagon Stoltenberg

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet...

Dënimi në mungesë

Gjykata në Shkup e dënon Gruevskin

Gjykata e Shkupit ka caktuar masën 30 ditë burg për ish-kryeministrin maqedonas, Nikolla Gruevski, pork...

(Dokument)

Gruevski u ka shkruar letër Mogherinit dhe Hahnit

Para se të kërkojë azil politik dhe të arratiset nga Maqedonia, ish-kryeministri Nikolla Gruevski u...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja tradhton Kosovën lidhur me vizat

Kosovë Komisioni Evropian konfirmoi përmbushjen e kritereve nga Kosova dhe nuk ka rezultate, madje pa...

Kushtetuta e Maqedonisë

Ndryshimet kushtetuese në fazën përfundimtare

Pas debatit tre ditor në Kuvendin e Maqedonisë, u miratuan draft-ndryshimet në Kushtetutë në përputhje...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosovë/ Hahnit i kërkohet të liberalizohen vizat

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur të hënën në takim Komisionarin Evropian për...

Emri i ri i Maqedonisë

Maqedoni/ Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë të hënë në orën 11:00 do ta vazhdojnë seancën e...

Ndryshimet kushtetuese në Janar

Maqedonia voton amendamentet për ndryshimin e emrit

Parlamenti i Maqedonisë votoi amendamentet për ndryshimin e emrit të vendit, por faza kryesore, miratimi...

Përmbledhja ditore e rajonit

A ka kërkuar Gruevski azil në Tiranë?

Maqedoni Ministria e Jashtme e Hungarisë konfirmon se ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, para se...